Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής!

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής!

Η ΑΕ Πυλαίας ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της 14ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α2 Γυναικών επικρατώντας με 76-39 του Αρη.

Στον 1ο Ομιλο η Ελευθερία Μοσχάτου νίκησε με 67-59 την Αγία Παρασκευή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 14ης Αγωνιστικής

Ελευθερία Μοσχάτου – Αγία Παρασκευή 67-59
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΟΑ Χανίων 55-46
ΓΣ Ηλιούπολης-Αρης Πετρούπολης 61-51
Προφήτης Ηλίας – Σπόρτιγκ 39-66
ΓΑΣ Καλυβίων-Μελίσσια 58-37

Σάββατο 27/1

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ανταγόρας Κω  83-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Προφήτης Ηλίας – Σπόρτιγκ 39-66
Διαιτητές:  Δαβιδέλης, Κούλης
Δεκάλπετα: 5-19, 16-43,29-55, 39-66
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλαουτάκης): Παπαδοπούλου, Κουτσοδήμου, Σπύρη 2, Τζάρου 3, Νεαρχάκου 12, Δροσοτάκη, Οικονομάκη Κ. 8, Οικονομάκη Ζ. 4, Μουτεβέλη 2,  Πούλη 3, Τσελεπίδου 2, Γιαννοπούλου 3(1).
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης):  Τσαφαρά 5, Παυλοπούλου, Φοτρακη Β. 11(3), Δανδουλάκη Α. 2, Σαλιάι 8(1), Ιωαννίδου 17(5), Κουγιανού, Νίξινα 12, Σιδέρη 8, Καράλη 1, Φουράκη Στ. 2.

Ηλιούπολη – Αρης Πετρούπολης 61-51
Διαιτητές: Καλογριάς, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 7-16, 31-35, 46-46, 61-51
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελατου Α., Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 9, Καλοπίτα, Πράπα 16, Πετράκη 7, Στεφάνου 17(2), Καββαδά, Οικονομίδου 8, Φρίμα, Ντάνου 4.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 6, Γουλα Π. 2, Μαρίνη 8, Βιντσιλαίου 11, Καββαδία, Καπελέρη, Αρβανίτη 4, Ανωγειαννάκη 18, Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματα.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΟΑ Χανίων 55-46
Διαιτητές: Ελ Ανύ – Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 14-14, 19-24, 39-33, 55-46
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 2, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 19(2), Ζουρνή 9(1), Πατέρα 7(1), Μάνου 6,  Κελλάρη 12(3), Χαϊκάλη.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κατσικτσόγλου): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη, Σκορδιλάκη, Σκουμπάκη 4, Κουφογιάννη 13, Ψυχογιού 10(1), Καζαντζή 9(1), Δασκουλίδου 2, Παπαμαρκάκη 6.

Ελευθερία Μοσχάτου – Αγία Παρασκευή 67-59
Διαιτητές: Τηγάνης, Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 23-24, 34-26, 52-39, 67-59
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα , Τζουγκράκη 14 (2), Χελιώτη 16, Μίχου 16, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 8 (2), Ξεπαπαδέα 11, Καρανάσιου, Κρίτσαλου.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 5, Γκάνια , Γρίσπου 1, Βαμβακά 7, Κλείτσα 8 (2), Πετυχάκη Σ. , Πολιτοπούλου 16 (3), Σαπαλίδου , Πετυχάκη Χ. 16, Αμίτση , Κούκη 6.

ΓΑΣ Καλυβίων – ΚΑΟ Μελισσίων 58-37
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 16-6, 29-22, 42-29, 58-37
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου-Κωτσάκη): Παζαρίδη, Σταματη 4, Καμμένου 8(2),Ρετζεμπέρη 14, Αξιοπούλου 8(2), Μαστργιαννίδου 9, Γκίνη, Αυτζή 4, Καλημέρη 2, Τσουκαλά 4
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Σατρατζέμη 7, Αθανασίου, Κουρουβάνη, Κοιλιαρίδη 11(1), Σταμούλη, Χιώτη 16, Γιαννοπούλου 1, Νικολέτου, Κανέλλου 2.

Βαθμολογία

1.Σπόρτιγκ 27
2. Ελευθερία Μοσχάτου 25
3. ΓΣ Ηλιούπολης 24
4. ΓΑΣ Καλυβίων 23
5. ΚΑΟ Μελισσίων 22
6. ΓΣ Αγ. Παρασκευής 22
7. ΑΟ Αρης Πετρούπολης 21
8. ΕΦΑΟ Ζωγραφου 20
9. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. 20
10. ΟΑ Χανίων 18
11. Ανταγόρας Κω 15
12. ΑΟ Προφήτης Ηλίας 15

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 4/2)

Σπόρτιγκ-Αρης Πετρούπολης
ΟΑ Χανίων-ΓΣ Ηλιούπολης
Αγία Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Μελίσσια-Ελευθερία Μοσχάτου
Ανταγόρας Κω-ΓΑΣ Καλυβίων
Προφήτης Ηλίας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 14ης Αγωνιστικής

Ναύαρχος Βότσης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-68
ΕΟ Σταυρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος 51-62
Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς  69-40
Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας 44-40
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός 48-44
Αρης-ΑΕ Πυλαίας 39-76

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης – ΑΕ Πυλαίας 39-76
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 5-23, 9-44, 24-55, 39-76
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Σικαλίδου , Καραβέλη 1, Κωστανάκη 2, Γράψα 7, Βαντσιούρη 5(1), Αντωνιάδου 11, Γκρίτζαλη 6, Βεντούρα 1, Πλατσά, Λαγκαδιώτου, Γκομπετζίσβίλι 6.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 2, Πετρίδου 16(1), Κατσαμούρη 12, Σταμπή 14(1), Καραμπατζάκη 18(1), Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Τζήμου 6, Βατσιτσίδου, Πλουμπή, Σακκά.

Ναύαρχος Βότσης – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 45-68
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 8-10, 20-22, 35-46, 45-68
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 3, Καζαντζή Σπ. 11, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ.15(1) , Παπανικολάου, Τσελεμπή 10, Τερεζή Χ., Αβραμίδου 6.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 8(2), Εμμανουηλίδου 6(2), Καλομιτσίνη 6, Κουλακιώτη 8, Ψαρρά 17(4), Τσαγκαρίδου, Τζίκου 15, Παπαδάκη 8, Κουλαρτσά,  Πασιούδη.

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας 44-40
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 7-15, 21-27, 32-32, 44-40
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Ευθυμίου, Βασιλειάδου, Σακουλάκη 3, Παυλάκη 6, Καρακώστα 4, Κάραλη 6, Σιγιώργη 11, Μαμαλίγκατζη 4, Σουλιώτη 10, Καραλίδου Β., Γκιργκίτζα, Χαλκίδου.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Μαραγκού 9, Καριώτη, Τόγα 3, Τερλίδου, Σαμολαδά 17(4), Τζιαμπάζη 3(1), Γιαντσιώρη 5, Βαρσάμη 2, Αθανασιάδου 1.

ΕΟ Σταυρούπολης – Πιερικός Αρχέλαος 51-62
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 15-17, 27-33, 38-51, 51-62
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Αντωνιάδου 6 (1), Μαυροπούλου, Βέκιου 2, Κανέλογλου 18, Πεχλιβανίδου Δ. 9(2), Γούτη 6(1), Γρηγοριάδου, Χατζηστρατή 4.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Λεκάι, Γκρίτζαλη, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 3, Φλώρου 32, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 11, Παντζιάλα, Μπουμπουλέντρα 3, Καρατάσιου 2, Μουστακίδου 7, Δημητριάδου 2.

Ηρακλής –Απόλλων Καλαμαριάς 69-40
Διαιτητές: Πλατέλλα-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 19-7, 40-16, 60-29, 69-40
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 14(2), Τσουμπερλή 10, Γιαννοπούλου 15(1), Ελευθεριάδου 1, Θωμά 12(3), Τζιότζιου 7, Γιαννούδη 2, Μυγδαλιά 6, Λογδανίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 5(1), Αντωνιάδου 7(1), Παλλάνη 8(2), Οικονόμου 4, Ακσεχέρογλου 2, Σιφναίου, Διαμαντίδου 7(1), Καϊμακτσή 2, Παπαϊωάννου 2, Παπαρέντη, Θωμάρεϊς 3.

Ολύμπια Λάρισας – Πανσερραϊκός 48-44
Διαιτητές: Μπάρδας-Μπουγλός
Δεκάλεπτα: 12-7, 29-21, 41-34, 48-44
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη, Σολωμού 7(1), Σουλιώτη 16(2), Κουτέ, Μακρή, Λιάσκου 2, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 1, Κουτσουνούρη 6, Μπενέκη 14, Τέλιου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Μίχου, Πιτσιάβα 1, Πελτέκη 8(1), Χύσα, Μπακιρτζίδου 19, Γκανάτσιου 7(1), Νασιάκου 7, Σιάκκα, Κινάλη 2.

Η βαθμολογία
1.Ηρακλής 27
2. ΑΕ Πυλαίας 24
3. Αρης 24
4. Πανσερραϊκός 23
5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 23
6. Ολύμπια Λάρισας 22
7. Τιτάνες Δράμας 22
8. Απόλλων Καλαμαριάς 20
9. Πιερικός Αρχέλαος 19
10. Ναύαρχος Βότσης 16
11. ΕΟ Σταυρούπολης 15
12. Ασπίδα Ξάνθης 15
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 4/2)

ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός
Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΕΟ Σταυρούπολης
Αρης-Ναύαρχος Βότσης

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Ενίσχυση σε όλα τα επίπεδα για την γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού

Ούτως ή άλλως στην Ελλάδα ο Ολυμπιακός δεν έχει αντίπαλο και μετράει 119 συνεχόμενες νίκες…