Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (Βορράς)

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (Βορράς)

Ο Ηρακλής πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα των Τιτάνων Δράμας κι εδραιώθηκε στην πρώτη θέση του ομίλου του Βορρά της Β’ Εθνικής.

Τα αποτελέσματα:
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 54-41
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 43-72
Απόλλων Καλαμαριάς-ΕΟ Σταυρούπολης 44-23
Πιερικός Αρχέλαος-Ναύαρχος Βότσης 73-56
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης 49-40
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 56-63

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 56-63
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 13-15, 28-26, 43-48, 56-63
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 15(3), Σουλιώτη 6, Λιάσκου, Σκαρλή 6, Κουτσουνούρη 15(1), Μπενέκη 14.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 4, Πετρίδου 8, Κατσαμούρη 4, Σταμπή 16(3), Καραμπατζάκη 13, Παπαρδέλα 13(2), Κοκκίνου, Τζήμου 5, Βατσιτσίδου.

Πιερικός Αρχέλαος – Ναύαρχος Βότσης 73-56
Διαιτητές: Λαδάς- Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-30, 58-44, 73-56
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 9 (1), Μπουμπουλέντρα 2, Αμβρακίδου 2, Ζουγκουρίδου 16 (3), Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 5, Μπαγκλαρίδου, Γκρίτζαλη, Καρατάσιου 4, Μουστακίδου 17, Δημητριάδου.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 7 (1), Καζαντζή Σπ. 6, Αραμπατζή 4, Καζαντζή Στ. 20 (1), Παπανικολάου, Τσελεμπή 13, Αβραμίδου 6, Τερεζή.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Αρης 49-40
Διαιτητές: Σελεβός-Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα: 12-11, 32-17, 42-33, 49-40
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3(1), Εμμανουηλίδου 8(2), Κουλακιώτη 3(1), Ψαρρά 13(1), Τζίκου 14, Παπαδάκη 4, Πασιούδη 4.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Καραβέλη 1, Κωστανάκη 4, Γράψα 7, Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 1, Αντωνιάδου 5, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 8, Γκομπετζίσβίλι 8, Πλατσά 6.

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 54-41
Διαιτητές: Λάλλα – Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 18-8, 29-21, 39-25, 54-41
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Νασιάκου, Σιδερίδου, Χύσα 4, Μίχου 4, Μπακιρτζίδου 8, Σιάκκα, Κίναλη, Πελτέκη 15 (2), Κουτούση 12, Πιτσιάβα 11 (1), Κεφάλα, Βλάχβεη.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά-Αχμέτ): Παυλάκη 14 (2), Ευθυμίου, Μουσένκου 1, Καραλή 4, Σιγιώργη 9, Πετρίδου 2, Καρακώστα 8, Σουλιώτη 3 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης 44-23
Δεκάλεπτα: Δικταπανίδης-Καντερές
Διαιτητές: 9-4, 22-9, 39-17, 44-23
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 13(2), Παλλάνη 3(1), Αρσένογλου 2, Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου 3, Διαμαντίδου 3(1), Παπαιωάννου 3(1), Παπαρέντη 3(1), Θωμάρεϊς 5.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου, Πεχλιβανίδου Σ. 15(1), Βέκιου, Κανέλλογλου 3, Γούτη, Αντωνιάδου, Χατζηστρατή.

Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής 43-72
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 12-9, 26-27, 36-53, 43-72
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Τερλίδου, Μαραγκού 16(2), Καριώτη, Τόγα 2, Σαμολαδά 16(3), Τζιαμπάζη, Γιαντσιώρη 9, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Τσουμπερλή 4, Γιαννοπούλου 5, Ελευθεριάδου 9(2), Θωμά 9(3), Τζιότζιου 10, Γιαννούδη 8, Μυγδαλιά 9(1), Πάππα, Πάπα, Λογδανίδου 12, Καλογρίδου.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 25
2. Αρης 23
3. ΑΕ Πυλαίας 22
4. Πανσερραϊκός 22
5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 21
6. Τιτάνες Δράμας 21
7. Ολύμπια Λάρισας 20
8. Απόλλων Καλαμαριάς 19
9. Πιερικός Αρχέλαος 17
10. Ναύαρχος Βότσης 15
11. ΕΟ Σταυρούπολης 14
12. Ασπίδα Ξάνθης 13
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)
Ναύαρχος Βότσης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
ΕΟ Σταυρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος
Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς
Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός
Αρης-ΑΕ Πυλαίας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Αλλαγές ώρας σε αγώνες της Α1 και της Α2 γυναικών!

Αλλαγές στις ώρες διεξαγωγής των αγώνων του Ολυμπιακού – Ελευθερίας Μοσχάτου και ΠΑΟ…