Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα 87-75

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα 87-75

luka doncic real madrid bacelona

Στις νίκες επέστρεψε η Ρεάλ Μαδρίτης ύστερα από τρεις συνεχόμενες ήττες, καθώς κατάφερε να νικήσει την Μπαρτσελόνα εντός έδρας με 87-75 για τη δωδέκατη αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Η “Βασίλισσα” δυσκολεύτηκε μόνο για ένα ημίχρονο. Στο δεύτερο επέβαλε τον ρυθμό της και πήρε τη νίκη στο κλάσικο.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ισορροπημένο. Η Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπαρτσελόνα δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν και ολοκλήρωσαν το δεκάλεπτο ισόπαλες (15-15). Το παιχνίδια παρέμεινε κλειστό και στη δεύτερη περίοδο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα δύο πόντων (40-38).

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο τρίτο δεκάλεπτο και με επί μέρους 28-14 αποσπάστηκε στο σκορ (68-52). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι η Ρεάλ πήρε τη νίκη με 87-75.

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 40-38, 68-52, 87-75

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ 6 (1), Ραντλ, Ρούντι 10 (2), Ντόντσιτς 16 (3), Ματσιούλις, Ρέγιες 14, Καμπάτσο 10 (2), Κάρολ 10 (1), Ταβάρες 3, Τόμπκινς 12 (2), Τέιλορ 6 (2).

Μπαρτσελόνα (Αλόνσο): Σεραφέν 6, Ρίμπας 5 (1), Πρέσι 6, Χάνγκα 5, Ναβάρο 7, Ερτέλ 11 (1), Οριόλα 11 (2), Σάντερς 8, Κόπονεν, Κλαβέρ, Τόμιτς 12, Μόερμαν 4

Προβλήματα για την ΑΕΚ: Οι παίκτες δεν έκαναν προπονήσεις τις τελευταίες μέρες

Νέα προβλήματα για την ΑΕΚ, καθώς οι παίκτες του Ηλία Ζούρου δεν έκαναν ομαδικές προπονήσε…