Κεντρική Β' Εθνική Αποτελέσματα Βόρειου Ομίλου Β΄Εθνικής

Αποτελέσματα Βόρειου Ομίλου Β΄Εθνικής

Στις νίκες επέστρεψε ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας “Χαρίλαος Τρικούπης”, καθώς νίκησε εντός έδρας τα Φάρσαλα με 77-57. Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (20-21). Στη συνέχεια επέβαλλαν το ρυθμό τους και επέστρεψαν στις νίκες, ύστερα από την ήττα από τους Ίκαρους Σερρών.

Η Καβάλα πήρε ακόμη μία νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε εντός έδρας του Αγρινίου με 64-56 κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πιάνοντας τους Ικάρους Σερρών που είχαν ρεπό. Την έκτη του νίκη στον όμιλο πανηγύρισε το Στρατώνι, που κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Χαλκηδόνας (68-75). Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Ερμής Λαγκαδάς, που νίκησε με 57-55 εκτός έδρας το Πευκοχώρι.

Σπουδαία διπλά πήραν ακόμα τόσο το Ανατόλια όσο και οι Μαχητές, ενώ η Γέφυρα υπερασπίστηκε την έδρας της κόντρα στην Ασπίδα Ξάνθης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Φάρσαλα 77-57
  • Χαλκηδόνα – Στρατώνι 68-75
  • Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης 73-63
  • Πευκοχώρι – Ερμής Λαγκαδά 55-57
  • Ελίμεια – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 63-69
  • Τιτάνες Παλαμά – Ανατόλια 72-84
  • Καβάλα – Αγρίνιο 64-56

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 55-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 25-29, 48-46, 55-57
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Πλατής ) : Αμπατζιδης 7 (1), Tσιμπής 8, Tζουβάρας 9 (1), Mαυρίδης 8, Kαραμπέκης 6 Mυλωνίδης 6 (2), Kιγμέτογλου 9, Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης, Δανάκης.
ΕΡΜΗΣ Λ. (Τσούρμας): Αμπατζάς 8, Μήνου 5 (1), Ελευθεριάδης 5, Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 4, Παρίτσης 5 (1), Πιλκούδης 8, Δημητρακάς, Γκαμούρας 12, Χριστοδούλου 2, Κοτσάνος 5.

ΚΑΒΑΛΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 64-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 34-23, 49-41, 64-56
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 6 (2), Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 11 (1), Ταγάρης 2, Πλιούκας 11 (2), Αθανασιάδης 16 (4), Κουμλελής, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος 16, Παππάς 12 (3).
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 9 (1), Κυριλής 4, Μουρατίδης 16 (2), Γκρέκας 10 (1), Ρέντζιος, Κασαμπαλής 3, Μήτσου, Σταύρου, Τάγκας 5 (1).

ΕΛΙΜΕΙΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 63-69
ΕΛΙΜΕΙΑ (Μακρής) : Σουπούρας, Τσιάμης 9 (2), Πεχλιβανίδης, Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Νικολαου 5, Μαλιούρας 9, Μάκρης 7 (1), Τσομίδης 13 .
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 5, Αρνίδης, Δήμας 17 (2), Χατζημιχαηλίδης 6, Στόλης 19, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 15 (3), Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης, Βελισσαρίου 5 (1).

“ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ” – ΦΑΡΣΑΛΑ 77-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΣ: 20-21 26-09 08-13 23-14
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης 3(1), Βουρνάς 4, Ντόβας 6, Ξηρός, Σταυρόπουλος 14(1), Περρωτής 19, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8(2), Αδαμόπουλος 2, Τσαπατώρης, Πολίτης 21(1).
Γ.Σ.Φαρσάλων (Πέρκος): Νικολόπουλος 12(2), Ντίνος 2, Σαββίδης 5(1), Χαιρετίδης 5(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 13(3), Σιόλογκας 7, Συνετός 2, Αναγνωστόπουλος Γ., Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 11, Τέλιος.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 72-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-22, 34-50, 55-64, 72-84
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Φόρος): Κουσιάντζας, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 13 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 3 (1), Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής, Μούμογλου 15 (1), Μανδαλάκης 24 (1), Αποστολάκης 15.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9 (1), Βλάχος 3 (1),Γαλανίδης 13 (3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 16, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 10, Ζώτος 8,Βεργίνης, Καραποστόλου 25 (5).

ΓΕΦΥΡΑ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 73-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 48-40, 59-56, 73-63
ΓΕΦΥΡΑ (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας, Νικολαίδης 9 (1), Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 16 (3), Γαρέζος 8 (2), Σιώπης 8 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 7, Σιώμος 8, Μπρούσαλης, Μπίσκας 17 (2).
ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 6, Παπαδάκης 7 (1), Γρούδος 7, Σιόγγας 7 (2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 3, Κουτσογιάννης 9, Γκέλιος 20, Απιδόπουλος 2, Μασμανίδης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 68-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-22, 26-34, 41-57, 68-75
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 7 (1), Μαρκίδης 9, Κουλαξής 1, Αραπίδης 13 (3), Παπαδόπουλος 2, Πεταλωτής 9 (1), Σεφερίδης 4 Μπατάκος 13, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 10.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Μητσάκης 10 (2), Καραμανώλης, Δελίδης 16 (3), Σαμαράς 10 (2), Φλιάτης Ι. 10, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 14 (1), Δασκαλόπουλος 11.

Βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 20 (9-2)

2. Καβάλα 18 (8-2)*

3. Ίκαροι Σερρών 18 (8-2)*

4. Ερμής Λαγκαδά 17 (7-3)*

5. Φάρσαλα 17 (6-5)

6. Στρατώνι 17 (6-5)

7. Ευρώπη Πευκοχωρίου 16 (6-4)*

8. Μαχητές/Πειραματικό 16 (6-4)*

9. Ανατόλια 15 (5-5)*

10. Ασπίδα Ξάνθης 14 (4-6)*

11. Αγρίνιο 14 (4-6)*

12. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 14 (3-8)

13. Γέφυρα 13 (3-7)*

14. Ελίμεια 11 (1-9)*

15. Τιτάνες Παλαμά 11 (1-9)*

*Έχουν κάνει τα ρεπό τους

Επόμενη αγωνιστική:

  • Στρατώνι – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Χαλκηδόνα – Γέφυρα
  • Ικαροι Σερρών – Πευκοχώρι
  • Ερμής Λαγκαδά – Ελίμεια
  • Μαχητές Πειρματιού Πεύκων – Τιτάνες Παλαμά
  • Ανατόλια – Καβάλα
  • Αγρίνιο – Ασπίδα Ξάνθης
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ώρα αεροδρομίου! Το απόγευμα της Πέμπτης (25/2) στην Αθήνα ο Χεζόνια

Ο Μάριο Χεζόνια έρχεται στην Ελλάδα. Ο Κροάτης φόργουορντ ανακοινώθηκε από τον Παναθηναϊκό…