Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου Βόρειου Ομίλου Γ΄Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου Βόρειου Ομίλου Γ΄Εθνικής

Μόνη πρώτη παρέμεινε η Ελευθερούπολη στον 2ο Βόρειο Όμιλο της Γ΄Εθνικής, καθώς επικράτησε εύκολα της Ευκαρπίας με 97-70 για τη δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μόλις ένα βαθμό λιγότερο έχει ο Μακεδονικός, ο οποίος νίκησε εντός έδρας τον Κένταυρο Καλλικράτειας με 82-60.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Μακεδονικός – Κένταυρος Καλ.  82-60
  • Πολύγυρος – ΧΑΝΘ (Τετάρτη 20/12)
  • Αστέρας Σίνδου – ΓΑΣ Κομοτηνή 62-71
  • Ελευθερούπολη – Ευκαρπία 97-70
  • ΑΕ Κομοτηνής – ΜΕΝΤ 73-79
  • Αίας Ευόσμου – Απόλλων Καλ. 79-51 
  • Μαντουλίδης – Ορφέας Ν. Σκοπού 100-49

 

ΑΕ Κομοτηνής – ΜΕΝΤ 73-79

Δεκάλεπτα: 14-22, 33-37, 53-57, 73-79

Διαιτητές: Δημάδης, Εκίζογλου

ΑΕ Κομοτηνής (Μεχμέτ Τσαούς): Κυφωνίδης 11(1),Καραμπίνης 14 (1), Βακρινός, Μαγούλας 9, Δάτσης 10, Κουτσοβασίλης 18 (3), Σπέντζος 7 (1), Θεοδωρίδης 4.

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 11, Παπαδόπουλος Π. 13, Μπουραζάνης, Καρανώτας 6, Παπαδόπουλος Α. 30 (1), Κάππος, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 19, Αμπατζάς, Βελέντζας, Κούρκουλας.

Ελευθερούπολη – Ευκαρπία 97-70

Δεκάλεπτα: 27-14, 54-32, 74-57, 97-70

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 9, Γαϊτανίδης 4 (1), Μασάδης 3, Κουκουλίδης 5 (1), Θεοδωράκος 15 (3), Απαζίδης 21 (3), Μανάκας 2, Ιωάννου 9 (1), Καραγιαννίδης, Βοϊβατόπουλος 27.

Ευκαρπία (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 9 (2), Β. Κολότσιος 2, Θεοδωρούδης 2, Κιούρκας 6, Αν. Γκαβέζος 4, Αρ. Γκαβέζος, Γαϊτάνης 6 (1), Χολέβας 21, Πρεδάρης, Γ. Κολότσιος 7 (1), Ουλουζίδης 9 (1), Κόκουρας 4.

Αστέρας Σίνδου – ΓΑΣ Κομοτηνή 62-71

Δεκάλεπτα: 26-24, 35-39, 48-58, 62-71

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Παπαγερίδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Αστέρας Λεπτοκαρίδης 6, Ζαγορίτης, Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 12, Πετρίδης 2, Μπίλιος 8 (1), Αγραφιώτης 16 (4), Τζέλος 3 (1), Ακριτίδης 4, Νησίρογλου, Σπουργίτης 3, Ιατρίδης 4.

ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Σκέμπη 8 (1), Λεχούδης 7 (1), Χατζηδημητρίου 15, Γιωτόπουλος 10 (3), Σιμάκης 19 (1), Παλάσκας 2, Χαλίλ 10, Μακρογιαννάκης.

Αίας Ευόσμου – Απόλλων Καλαμαριάς 79-51

Δεκάλεπτα: 26-13, 48-26, 65-38, 79-51

Διαιτητές: Γαζέτας, Τσούλης

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Μαλολάρι 2, Βαρδής 3 (1), Φωτόπουλος, Δοξάκης 9 (3), Σίσιου, Νησιώτης 12 (2), Τσαούσης 6, Σεκαδάκης Γ 2, Μέσης 14 (1), Νικολούδης 16 (2), Σεκαδάκης Δ 4, Μπαλτζόπουλος 11 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Χαρτόπουλος 4, Αποστόλου 9 (1), Μισιλού, Σταματέλος 2, Κουκουλίδης 7 (1), Μαχαιριανάκης 4, Σπυρόπουλος 3, Καλαμπόκης, Κιότης 9 (2), Χατζίδης 8, Τσουτσούκας 1, Στυλιανίδης 4.

Μαντουλίδης – Ορφέας Ν. Σκοπού 100-49

Δεκάλεπτα: 28-12, 57-23, 74-40, 100-49

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος, Καραμανώλης): Ρόποτης 15 (3), Τάκης, Μπέλλος, Γκαντίδης 6, Γιαννακός 9 (1), Ρεφατλάρι 14 (4), Κουτουκτσίδης 6, Γραβάνης 8, Καλόγερος 18 (3), Τσιριλάκης 7, Γκίζης, Νικολαΐδης 17 (3).

Ορφέας Ν. Σκοπού (Σίσκος, Γκαβανόζης): Παπαρίσης 9, Δροσινός 4, Χατζής 14, Αμβροσίου 4, Θεοδωρόπουλος 6 (2), Καρακάσης 2, Γάτος 8, Χαβαλές 2, Ταῒρης.

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελευθερούπολης 19

2. ΑΣ Μακεδονικός 18

3. ΜΕΝΤ 17

4. ΑΟ Πολυγύρου 16

5. ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 16

6. ΓΑΣ Κομοτηνή 16

7. ΠΣ Ευκαρπίας 15

8. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 15

9. ΧΑΝΘ 14

10. ΜΑΣ Μαντουλίδης 14

11. ΑΣ Αστέρας Σίνδου 13

12. ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 13

13. ΑΣ Κένταυρος Καλλικράτειας 11

14. Ορφέας Σκοπού Σερρών 10

* ΑΟ Πολυγύρου και ΧΑΝΘ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1/2018)

Κένταυρος Καλλικράτειας – ΑΟ Πολυγύρου

ΧΑΝΘ – Αστέρας Σίνδου

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης

ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός

ΜΕΝΤ – Ελευθερούπολη

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Κομοτηνής

Ορφέας Νέου Σκοπού – Αίας Ευόσμου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Τσάμης: “Δεν μας σκοτώνει ο ιός αλλά η αναποφασιστικότητα, αποφάσεις εδώ και τώρα”

Θέση για την επί τέσσερις μήνες αεργία των αθλητών πήρε με ανάρτηση του στα social media o…