Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου νότιου ομίλου Γ΄Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου νότιου ομίλου Γ΄Εθνικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Νότιου ομίλου της Γ΄Εθνικής παρέμεινε η Πεντέλη, καθώς επικράτησε των Χανίων με 66-60. Το παιχνίδι δεν ήταν εύκολο για του γηπεδούχους, αλλά τελικά κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Συγκάτοικος του στην κορυφή είναι ο Έσπερος, ο οποίος νίκησε 101-96 τον Κρόνο εκτός έδρας, σ΄ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στη δεύτερη παράταση.

Ο ΟΦΗ σε ένα πραγματικό ντέρμπι, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 77-76 κόντρα στον Άρη Νίκαιας και τον βύθισε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

O Έσπερος Λαμίας έφυγε με το διπλό από την έδρα του Άρη Πετρούπολης, στο τελευταίο παιχνίδι του Κώστα Παπαδόπουλου στον πάγκο των γηπεδούχων. Εκτός έδρας νίκη και για τον Λοκρό Αταλάντης, ο οποίος ισοπέδωσε (70-44) τη Νίκη Αμαρουσίου, ενώ ο Ερμής Σχημαρίου άλωσε την έδρα της Παναγίτσας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΠΟΚ Εσπερος 96-101 (δεύτερη παράταση)
  • Πεντέλη – Χανιά 66-60
  • ΟΦΗ – Αρης Νικαίας 77-76
  • Νίκη Αμαρουσίου – Λοκρός Αταλάντης 44-70
  • Παναγίτσα – Ερμής Σχηματαρίου 65-70
  • Αρης Πετρούπολης – Εσπερος Λαμίας 75-77
  • Ρεπό ο ΒΑΟΛ

ΟΦΗ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 38-39, 59-53, 77-76
ΟΦΗ (Ράλλης, Καρλάφτης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 6, Μαϊστρέλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 6(2), Καραλής 20(3), Καρλάφτης 6, Αγαπιάδης 23(1), Βασιλειάδης 11(1), Χριστάκης, Τσιλόγλου, Κυρίτσης, Πάλλης.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΟΣ):Καρυπίδης 12, Στογιάνοβιτς 14(2), Καννας 3, Θαλασσινός 10(1), Γαλίτης 4, Κόλλιας 10, Δρίβας 15(2), Καπετάνιος.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΑΟΚ ΧΑΝΙΩΝ 66-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-11, 32-31, 47-48, 66-60
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 12, Μάντζιος, Γεωργακόπουλος 8, Λίτσο 10 (2), Νάσης, Κωνσταντάκος, Ντάλλης 4, Νίφορας 2, Μούλας 4, Μπίγκος 9 (1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 17.
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης): Παπαδάκης, Κουτσαυδής, Αλεξίου 14 (2), Υφαντόπουλος 4, Σαράντης 7 (1), Μπαγάκης 3 (1), Πούρος 2, Σκαμνάκης, Αράπης 6 (2), Αδοντάκης 2, Τασιούδης 20 (2), Κοντογιάννης.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ – ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 65-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 32-31, 46-46, 65-70.
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Κωνσταντινίδης): Σκεμπές 8, Καρβούνης 3, Αδαμόπουλος 9 (1), Θεοδωράκος 11 (3), Γκιζογιάννης 27, Δρακάκης 4, Χοτζάλι, Μαντζάκος, Περσίδης, Σβορώνος 3 (1).
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 17, Θωμάς 4, Γκρινιάρης 25 (1), Σπηλιόπουλος 13 (3), Μαρμαρινός 11, Κολοβός, Φλώτσιος, Κώνστας, Αγγελέτος, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 75-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 33-36, 52-58, 75-77
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Μόκας 17(1), Βενιτουράκης 14(1), Χανιάς 2, Κουλούρης, Κούτρας, Μπούτρης 19, Γιατράκος, Χριστόπουλος, Μακρυγιάννης 8(1), Μπέλη 10.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 5(1), Πάππος 7(1), Ρουμελιώτης 5(1), Τριανταφυλλίδης, Φύκας 4, Παπαργυρόπουλος 26, Φούντας 2, Δαχρεντζής 13(1), Κατράνας 14(3), Παπανικολάου.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ 44-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 35-36, 42-58, 44-70
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Καλλιώρας, Αναστασίου): Τσεκίνης 3(1), Δαμάς 10(2), Μιχαλάκης 2, Σίδερης 2, Κυπριτζόγλου 10(1), Σκούταρης 5(1), Θωμάκης 8, Τσεκίνης Ανδρ. 2, Καμίνης 2, Ντέντα.
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας, Σεργιάννης): Διαμαντής, Ρούζιος, Μπόλματης 2, Μπουλαντζάς, Παναγιωτίδης 16, Σάκοτα 10, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 13(3), Ρετσινάς 14(1), Θεοδώρου.

ΚΡΟΝΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ 96-101 (κ.α. 74-74, παρ. 86-86)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 23-21, 41-42, 59-64, 74-74, 86-86, 96-101
ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 13(1), Στραγανιώτης 9(1), Νάτσος 13(4), Ξιούρας 12(4), Πουρνάρας 3, Κακαργιάς, Κόης 13(1), Κοσμετάτος 2, Σολωμός 29, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος 2.
ΕΣΠΕΡΟΣ (Γράψας) : Αγγελόπουλος 15(1), Καραγιαννίδης 11(3), Χατζηκίδης 10(1), Καρλάφτης 6(1), Χαρούνι Ν. 3, Κατσούρης 9(3), Κρητικός, Βλασσόπουλος 14, Χαρούνι Κ. 23, Καράμπελας, Βάρσος 4(1), Πρόγκας 6.

Βαθμολογία:

  1. Έσπερος Καλλιθέας 17
  2. Πεντέλη 17
  3. Ερμής Σχηματαρίου 15
  4. Έσπερος Λαμίας 15
  5. Λοκρός 14
  6. ΟΦΗ 14
  7. Κρόνος 14
  8. ΒΑΟΛ 14
  9. Άρης Νικαίας 12
  10. Άρης Πετρούπολης 12
  11. Νίκη Αμαρουσίου 12
  12. Παναγίτσα 12
  13. ΑΟΚ Χανιά 12

Επόμενη αγωνιστική:

  • ΠΟΚ Εσπερος – Πεντέλη
  • Χανιά – ΒΑΟΛ
  • Αρης Νικαίας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
  • Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ
  • Ερμής Σχηματαρίου – Νίκη Αμαρουσίου
  • Εσπερος Λαμίας – Παναγίτσα
  • ρεπό ο Αρης Πετρούπολης
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Basket League: Πρώτο το Λαύριο, τριπλή ισοβαθμία για μια θέση στα πλέι οφ!

Ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Basket League, με τον Παναθηναϊκό να περνάει από την Ρόδ…