Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Παλαιό Φάληρο – Πειραϊκό 90-67

Παλαιό Φάληρο – Πειραϊκό 90-67

Κορασίδες

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα το Παλαιό Φάληρο επικράτησε εντός έδρας του Πειραϊκού με 90-67 για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΣΚΑΝΑ. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για τους γηπεδούχους, ενώ αντίστοιχα αυτή ήταν η τέταρτη ήττα για τους ηττημένους.

Το Παλαιό Φάληρο έδειξε τις προθέσεις του από την αρχή και πήρε από νωρίς τα ηνία του σκορ (25-19). Η διαφορά είχε ανοδικές τάσεις και στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 9 (49-40). Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Το Παλαιό Φάληρο κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος και επικράτησε τελικώς με 90-67.

Δεκάλεπτα: 25-19, 49-40, 76-55, 90-67.
Π. Φάληρο (Γκιουλέας, Κωστολιάς): Αριστοτέλους 8, Τσαγγαρούλης, Γεωργιάδης 4, Κόκαλης 16 (2), Τσορμπατσίογλου 18 (3), Σαμουρέλης 4, Τσιφτσής 12 (2), Γρηγοράκος 11 (2), Κασιμάτης, Κέκκης 3 (1), Περαντωνάκης 2, Τσιμπίδης 12.
Πειραϊκός (Παντελάκης, Κωσταρέλος): Τράμπαρης 13 (1), Λιθόπουλος 13, Φουντής 4, Δεβεζόγλου 2, Καλής 15 (1), Θώδος 8, Καρατζής 2, Θεοδωρικάκος 5, Στεργίου, Μοσχολιός 3, Τσαούρδας, Δεμέναγας 2.