Κεντρική NBA Η “περιπέτεια” της G-League συνεχίζεται για τον Ντόρσεϊ (vid)
NBA

Η “περιπέτεια” της G-League συνεχίζεται για τον Ντόρσεϊ (vid)

tyler dorsey erie bayhawks

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ εξακολουθεί να διατηρεί τα νούμερά του σε υψηλά επίπεδα κατά τη θητεία του στη G-League, στην προσπάθειά του να διεκδικήσει λεπτά συμμετοχής στο ανώτατο επίπεδο του NBA. Ο Ελληνοαμερικανός άσος προσέθεσε άλλη μια καλή παρουσία με τη φανέλα των Έρι Μπέιχοκς, αν κι η ομάδα του συνετρίβη με 136-100 από τους Σκάιφορς.

Ειδικότερα, ο Ντόρσεϊ είχε 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 28.5 λεπτά συμμετοχής, με 4/6 δίποντα, 3/10 τρίποντα και 4/6 βολές. Η πλειοψηφία της δράσης του έλαβε χώρα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν το παιχνίδι είχε κριθεί, με τον 21χρονο να παίζει περισσότερο με την μπάλα στα χέρια και να δοκιμάζεται σε θέση πλέι-μέικερ, με μεικτά αποτελέσματα.

Ο Ντόρσεϊ έχει πλέον αγωνιστεί σε 4 ματς με τους Μπέιχοκς, έχοντας 21.3 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ ανά αγώνα, με 46.2% στα σουτ εντός πεδιάς και 51.2% στα τρίποντα.