Κεντρική Διεθνή Με το δεξί η Αρμάνι με σούπερ Γκουντάιτις

Με το δεξί η Αρμάνι με σούπερ Γκουντάιτις

armani milano cremona

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα της Αρμάνι Μιλάνο στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε της Κρεμόνα εκτός έδρας με 76-60. Εξαιρετική εμφάνιση για τους νικητές πραγματοποίησε ο Γκουντάιτις, ο οποίος σημείωσε 17 πόντους, ενώ είχε ακόμη 17 ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα 4 πόντων (18-14). Η Αρμάνι Μιλάνο βελτίωσε την απόδοση της και πήρε τα ηνία του σκορ (33-36). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και στην τρίτη περίοδο, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Πιανιτζιάνι “καθάρισε” την υπόθεση νίκη.

Εκτός από τον Γκουντάιτις καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν και οι Γκούντλοκ (16 π.) και Μπέρτανς (15 π.), ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιμς (18 π.). Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Τζόνσον-Όντομ σημείωσε 9 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 33-36, 46-54, 60-76