Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (2ος Νότου): Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Γ’ Εθνική (2ος Νότου): Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Σ΄ένα συναρπαστικό παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στην παράταση, η Πεντέλη κατάφερε να νικήσει εντός έδρας τον Ερμή Σχηματαρίου με 79-77 (70-70 κ.α.). και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής. Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα και του ΒΑΟΛ, που κέρδισε εντός έδρας τον Λοκρό με 69-64. Τη νίκη της πρεμιέρας την έκανε, πάντως, ο Έσπερος Λαμίας, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Κρόνου Αγ. Δημητρίου με 85-81. Οι δύο ομάδες είναι πολύ ισχυρές και στοχεύουν στην άνοδο.

Τα αποτελέσματα:

  • ΑΟΚ Χανιά – Άρης Νικαίας 70-72
  • ΒΑΟΛ – Λοκρός 69-64
  • Πεντέλη – Ερμής Σχηματαρίου 79-77 (70-70 κ.α.)
  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Έσπερος Λαμίας 81-85
  • ΟΦΗ – Άρης Πετρούπολης 85-76
  • Νίκη Αμαρουσίου-Παναγίτσα 60-57

ΟΦΗ – Αρης Πετρούπολης 85-76
Tα δεκάλεπτα
: 18-23, 46-40, 75-55, 85-76.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 16 (2), Μαϊστρέλης, Τσερκιτζόγλου 12 (2), Καραλής 23 (2), Καρλαύτης 8 (2), Αγαπιάδης 16 (1), Βασιλειάδης 4, Βλαχάκης, Πάλλης 4.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαδόπουλος, Κωνσταντακόπουλος): Μόκας 5, Βενιτουράκης 5 (1), Χανιάς 2, Κουλούρης 9 (1), Λιακόπουλος 10 (1), Μακρυγιάννης, Μπούτρης 8, Γιατράκος 4, Παντελιάδης 17 (1), Θωμόπουλος, Μπελί 15, Χριστόπουλος.

Νίκη Αμαρουσίου – Α.Ε.Ε. Παναγίτσας 60-57
Tα δεκάλεπτα: 17-18, 35-29, 49-44, 60-57.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Τσακίρης): Σιδέρης, Δανάς 13(2), Μιχαλάκης, Σταμάτης, Κοντογιάννης 16(1), Κυπριτζόγλου 14(2), Αρναουτάκης 3, Πολυμενάκος, Κουκάκης 9(1), Ευαγγελούλης, Κανύχης, Ντέντα 5.
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σκεμπές 12(1), Καρβούνης 3(1), Καρυστινός, Αδαμόπουλος 3(1), Θεοδωράκος 10(1), Σπύρου, Κωνσταντίνου 3(1), Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 23(2), Μαντζάκος, Δρακάκης 3, Χοτζάλι

Πεντέλη – Ερμής Σχηματαρίου 79-77 (70-70 κ.α.)
Τα δεκάλεπτα
: 17-18, 34-37, 49-55, 70-70 (κ.α.), 79-77.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης): Παπανδρέου 7, Νάσσης, Γεωργακόπουλος 12(1), Λίτσο 8(2), Αποστολόπουλος 11(2), Πορτελάνος, Νταλλής 3, Νιφόρας 2, Μούλας 16(1), Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 16.
ΕΡΜΗΣ (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Πανταζής 7(1), Θωμάς 16(1), Γκρινιάρης 15(1), Κολοβός 4, Κώνστας 9(3), Φλώτσιος 3(1), Κούτης, Αγγελέτος, Τσιριμώκος, Σπηλιόπουλος 19 (5), Μαρμαρινός 4.

ΒΑΟΛ – ΛΟΚΡΟΣ 69-64
ΒΑΟΛ (Βούλικας, Συμιακάκης): Σουλίκας 4, Σαμιώτης 8, Τσουρής 15 (3), Βούτας, Μπουμπάρης 8, Τροβάς 12 (2), Αγγελίδης 11 (1), Ανδρουλάκης, Κωσταντινάκος 11 (3), Γεωργαντάς, Καραφαντής, Νακόπουλος.
Λοκρός (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 5, Ρούζιος 16 (3), Μπολμάτης 2, Μπουλάντζας, Νικολάου, Παναγιωτίδης 6, Κανακάρης,Σάκοτα 15, Μάτος Αν 19 (1), Μάτος Αγγ, Ρετσίνας, Θεοδώρου.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 81-85
Δεκάλεπτα: 24-17, 44-36, 65-61, 81-85
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραιδώνης 5, Στραγανιώτης 15(2), Νάτσος 3(1), Ξιούρας 16(4), Χρονόπουλος 6, Κακαργιάς, Κόης 18(3), Κοσμετάτος, Σολωμός 16, Μαλτέζος, Πετράκος 2, Πουρνάρας.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Σέττος 21(3), Πάππος, Ρουμελιώτης 21(1), Παπαργυρόπουλος 26, Φύκας 4, Φούντας, Δαχρετζής 3, Κατράνας 10.

Η βαθμολογία:

  1. ΟΦΗ 2
  2. ΒΑΟΛ 2
  3. Έσπερος Λαμίας 2
  4. Νίκη Αμαρουσίου 2
  5. Άρης Νίκαιας 2
  6. Πεντέλη 2
  7. Ερμής Σχηματαρίου 1
  8. ΑΟΚ Χανιά 1
  9. Παναγίτσα 1
  10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1
  11. Λοκρός 1
  12. Άρης Πετρούπολης 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10):

  • Άρης Νικαίας – Έσπερος Καλλιθέας
  • Λοκρός – ΑΟΚ Χανιά
  • Ερμής Σχηματαρίου – ΒΑΟΛ
  • Έσπερος Λαμίας – Πεντέλη
  • Άρης Πετρούπολης – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
  • Παναγίτσα – ΟΦΗ
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Αλλαγές στην Β’ Εθνική και Γ’ Εθνική

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης με ανακοίνωσή της έκανε γνωστό πως οι αγώνες Έσπερος…