Κεντρική Γυναίκες Κύπελλο Γυναικών: Τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής!

Κύπελλο Γυναικών: Τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής!

Με δέκα παιχνίδια συνεχίστηκε η πρώτη αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών. Τη νίκη πήραν μεταξύ άλλων στον πρώτο όμιλο τα Χανιά, η Ελευθερία Μοσχάτου και η Ηλιούπολη, ενώ το ίδιο έκαναν στον δεύτερο όμιλο οι Ηρακλής και Άρης.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

ΑΟ Ελευθερία Μοσχ. – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-48
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αρης Πετρούπολης. 87-70
ΟΑ Χανίων – ΚΑΟ Μελισσίων 56-55
ΓΑΣ Καλυβίων – ΓΣ Αγ. Παρασκευής (18:30)

Σάββατο 16/9
ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. – ΠΑΣ Ανταγόρας Κω 71-40

Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου
Καμινίων 21.00 ΑΟ Προφήτη Ηλία – ΑΟ Σπόρτιγκ Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος Χ. (Μίχας)

2ος Όμιλος

ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 49-67

ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια ΓΣ Λαρ. 41-67

ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης 60-36

ΑΣ Άρης Θεσ. – ΣΦΚ Πιερικός Αρχ. 56-43

ΓΣ Ηρακλής – ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 68-62

ΑΕ Πυλαίας – ΑΣ Τιτάνες Δράμας 67-55

ΑΟ Ελευθερία Μοσχ. – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-48

Διαιτητές: Μαυρέλης, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 22-16, 31-31, 40-40, 54-48
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης- Παπαναστασίου): Κακλέα 6(2), Τζουγκράκη 3(1), Χελιώτη 14, Μίχου 9, Ζαχαράκη 5, Μπάμπη, Ξεπαπαδέα 9(2), Καρανάσιου 7(1).
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεριόπουλος – Χαϊκάλη): Βυζαντίνη 1, Ζουμπερακη 1, Ισκιόγλου 9, Ζουρνή 10, Κεσσέ 10, Πατέρα 13(2), Κελλάρη 4(1).

ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αρης Πετρούπολης. 87-70

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 17-18, 36-38, 60-57, 87-70
ΓΣ ΗΛΙΟΥΛΟΠΗΣ (Γερεουδάκης-Στανέλλος): Στεφάνου 6, Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 21(3), Ευαγγελλάτου Α., Πράπα 15(1), Πετράκη 6, Καλοπίτα 5, Βιντσιλαίου Σ. 12(1), Οικονομίδου 10, Κατσιμάρδου, Ντάνου 12(3).
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (Τσιάντης): Γούλα Φ. 4(1), Ναυροζίδου 17, Γούλα Π.2, Μαρίνη 12(1), Βιντσιλαίου Α. 18, Καββαδία 6(1), Πλούμπη 5, Αρβανίτη 6, Λίγκρη, Φάσουρα, Κομμάτα.

ΟΑ Χανίων – ΚΑΟ Μελισσίων 56-55

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα
Δεκαλεπτα: 15-15, 29-24, 40-43, 56-55
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου):  Πρασιανάκη, Δερμτζάκη,Παπαμαρκάκη 5(1), Κασωμένου 5(1), Ακρίβου 12, Κουφογιάννη 13(1), Σκορδιλάκη, Καζαντζή 7(1), Σκουμπάκη, Ψυχογιού 14(1), Δασκουλίδου.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 7, Καραχάλιου, Κουρουβάνη, Δούρου 4, Κοιλιαρίδη 14(2), Χιώτη 10, Αθανασίου 14(4), Γιαννακόπουλου, Νικολέτου, Κανέλλου 6.

ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 49-67

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα
Δεκάλεπτα: 15-15, 22-37, 45-53, 49-67
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 5(1), Τσακίρη 4, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 9(2), Παυλάκη, Κάραλη 4, Σιγιώργη 7, Χατζή-Χαλίλ, Παπαευαγγέλου 9(2), Σουλιώτη 11, Καραλίδου Β., Χαλκίδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 10(2), Αντωνιάδου 19(3), Οικονόμου 7, Αρσένογλου 4, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 17, Ευσταθίου, Σιφναίου, Διαμαντίδου 2, Θωμάρεϊς 2.

ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια ΓΣ Λαρ. 41-67

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 14-14, 21-24, 36-43, 41-67
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 12(3), Καζαντζή Σπ. 6, Αραμπατζή 1, Κουκουτσάκη 2, Καζαντζή Στ. 9(1), Γλάρου, Τερεζή Ν., Παπανικολάου, Τσελεμπή 6, Τερεζή Χ. 5.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 3(1), Δολαψάκη 3, Σολωμού 11(1), Σουλιώτη 8, Ντριστέλα 4, Παπαστεργίου 3(1), Λιάσκου 4, Κουτσουνούρη 14, Μπενέκη 11, Κουζάλη 6(2).

ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης 60-36

Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης  Στ.
Δεκάλεπτα: 23-10, 42-14, 56-22, 60-36
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 2, Τσαντά 8, Πελτέκη 19 (1), Κουτούση 12, Χύσα 4, Μπακιρτζίδου 6, Γκανάτσιου 4, Βλάχβεη 1, Μανάφη 2, Νασιάκου 2, Σιάκκα, Σιδερίδου.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Γρηγοριάδου 7, Μουρατίδου 3, Χαλκίδου 9, Καραγιαννίδου 5, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 6 (1), Βέκιου 4 (1),  Γούτη, Αντωνιάδου, Ντερκαραμπετιάν, Χατζηστρατή.

ΑΣ Άρης Θεσ. – ΣΦΚ Πιερικός Αρχ. 56-43

Διαιτητές: Λαδάς, Καλέσης
Δεκάλεπτα: 23-6, 35-18, 45-27, 56-43
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Σικαλίδου, Καραβέλη 8 (2), Κωστανάκη 5 (1), Γράψα 14 (1), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 7 (1), Αντωνιάδου 6, Γκρίτζαλη 8, Βεντούρα 4, Γκομπετζίσβίλι 1, Μπουντούκα 3, Αβρονιδάκη.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ  (Τσιρογιάννη): Καραλή 4, Πουρσανίδου 2, Λεκάι 1, Ζουγκουρίδου 4, Φλώρου 11, Γκοτζαμάνη 9 (3), Μπουμπουλέντρα 5, Μπαγκλαρίδου, Μάντη, Δημητριάδου 7.

ΓΣ Ηρακλής – ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 68-62

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 24-14, 35-33, 52-47, 68-62
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος): Ελευθεριάδου 8(1), Θωμά 16(4), Τζιότζιου 4, Γιαννούδη 19(1), Λογδανίδου 13, Κλιματσάκη 2, Καλογρίδου 2, Σιδηροπούλου 4, Θωμαϊδου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3(1), Εμμανουηλίδου 15(3), Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 5(1), Ψαρρά 7(1), Τσαγκαρίδου 11(1), Τζίκου 6, Παπαδάκη 5, Βασλαματζή 5(1), Πασιούδη.

ΑΕ Πυλαίας – ΑΣ Τιτάνες Δράμας 67-55

Διαιτητές: Γιαννούλης Χ.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 11-15, 38-31, 55-43, 67-55
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 2, Πετρίδου 9(1), Κατσαμούρη 7, Λάλου, Σταμπή 8, Καραμπατζάκη 8, Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Γαλιτσιάνου 5(1), Τζήμου 11, Βατσιτσίδου 9.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Στάικου, Μαραγκού 2, Καριώτη, Τόγα, Σαμολαδά 4, Γαϊτάνη Α. 12, Τζιαμπάζη 14(4), Γαϊτάνη Ε. 20, Γιαντσιώρη 3, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική, 25/10)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 2ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι: Κυριακή 25 Οκτω…