Κεντρική Basket League Τα “ερυθρόλευκα” highlights του πρώτου τελικού των “αιωνίων” (vid)

Τα “ερυθρόλευκα” highlights του πρώτου τελικού των “αιωνίων” (vid)

olympiakos panathinaikos spanoulis

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδίκησε “δάφνες” ποιότητας, ο Ολυμπιακός επικράτησε στα “σημεία” του Παναθηναϊκού με 63-58, κάνοντας το 1-0 στη σειρά των τελικών της Basket League. Οι “ερυθρόλευκοι” πήραν το αποτέλεσμα που επιθυμούσαν, έστω και με απόδοση, η οποία ήταν κατώτερη του αναμενόμενου και με αφορμή το παιχνίδι αυτό, το επίσημο κανάλι της ομάδας στο YouTube δημοσίευσε ένα 9λεπτο βίντεο με τις καλύτερες φάσεις των νικητών.

Δείτε παρακάτω τα highlights των γηπεδούχων, οι οποίοι “έτρεξαν” σερί 10-2 στα τελευταία λεπτά και έβαλαν στο “τσεπάκι” τους τη νίκη. Όπως είναι φυσιολογικό, ο αλάνθαστος, Νίκολα Μιλουτίνοφ (12 πόντοι, 4 ριμπάουντ) και ο πολυδιάστατος, Βασίλης Σπανούλης (11 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 10 ασίστ) είναι οι μεγάλοι πρωταγωνιστές!

Γκριγκόνις: «Πρέπει να νικήσουμε τρεις φορές»

Στη συνέχεια αναφέρθηκε ο Μάριους Γκριγκόνις. Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα από την Μακά…