Κεντρική Basket League Ολυμπιακός Λοτζέσκι: “Όλες οι νίκες είναι μεγάλες”

lojeski

lojeski-matt-olympiakos-olympiacos-wow

Για το πως ο Ολυμπιακός κατάφερε να υπερασπιστεί την έδρα του απέναντι στη μαχητική Ζαλγκίρις, μίλησε ο Ματ Λοτζέσκι, τονίζοντας πως από εδώ και στο εξής όλες οι νίκες είναι μεγάλες, εάν οι ερυθρόλευκοι θέλουν να έχουν το πλεονέκτημα έδρας στα playoffs.

Συγκεκριμένα, ο “Λότζο” είπε:
“Παίξαμε πολύ καλύτερη άμυνα στο δεύτερο μέρος. Στην επίθεση λειτουργήσαμε καλύτερα και αυτό μας βοήθησε. Ξέραμε ότι δεν θα ήταν εύκολο ματς. Πάλεψαν και έπαιξαν πολύ καλά. Στο τέταρτο δεκάλεπτο με την άμυνά μας καταφέραμε να πάρουμε μια διαφορά. Το τρίποντο του Σπανούλη στο τέλος του ημιχρόνου μας βοήθησε πολύ.

Όλες οι νίκες είναι μεγάλες για να πάρουμε το πλεονέκτημα έδρας. Έχουμε τρεις νίκες διαφορά από τις θέσεις 3-5 αλλά δεν βιαζόμαστε. Πάμε ένα παιχνίδι τη φορά”.