Κεντρική Διεθνή Στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί

Στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί

loko vougioukas

loko-vougioukas

Σε ένα παιχνίδι που θύμισε ΝΒΑ, η Ουλμ επικράτησε στην παράταση της Λοκομοτίβ Κουμπάν του Ίαν Βουγιούκα με 105-101 (91-91 κ.δ) και εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση, μαζί με την ρωσική ομάδα. Δεν βρέθηκε σε καλή βραδιά ο Έλληνας σέντερ.

Το παχνίδι ήταν από την αρχή μέχρι το τέλος συγκλονιστικό, με τον Κρις Μπαμ να δίνει προβάδισμα (91-88) στους γηπεδούχους πριν το τέλος. Όμως ο Μάρντι Κόλινς ευστοχώντας σε ένα μεγάλο σουτ έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί οι Γερμανοί ήταν καλύτεροι, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές, ο Κριμ Μπαμ με 30 πόντους, ενώ ο Τιμ είχε 20.

Από την “Λόκο”, ο Μάρντι Κόλινς είχε 26 πόντους, με τον Ματ Τζάνιγκ να προσθέτει 20. Ο Ίαν Βουγιούκας τελείωσε την αναμέτρηση 2 (1/3 δίποντα) πόντους, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 13:10′.