Κεντρική Διεθνή Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Μακάμπι

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Μακάμπι

macabi tel aviv

macabi-tel-avivΗ Μακάμπι Τελ Αβίβ, δυσκολεύτηκε αλλά τελικά πήρε την νίκη (72-66) στην έδρα της Ασχόντ. Η “ομάδα του λαού”, στρέφει την προσοχή της στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό Superfoods, για την Ευρωλίγκα.

Οι παίκτες Χάραρ, βρέθηκαν να χάνουν με 24-15 στην πρώτη περίοδο και στο ημίχρονο με 35-31. Οι γηπεδούχοι είχαν κεφάλι και στην τρίτη περίοδο με 49-48, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασαν στην νίκη.

Για τους νικητές οι Σίλει και Πνίνι είχαν από 13 πόντους έκαστος, με τον Γκάουντλακ να προσθέτει 12. Από τους ηττημένους, ο πρώην παίκτης του Άρη Τζέικ Κοέν με 16 πόντους ήταν ο κορυφαίος, ενώ οι Σίμον και Ντάνιελ ακολούθησαν με 11.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 35-31, 49-48, 66-72