Κεντρική Διεθνή Σαρωτικές Αυστραλία και Σερβία

Σαρωτικές Αυστραλία και Σερβία

mills-china-australia-rio2016

Ακάθεκτη συνεχίζει στο Ολυμπιακό τουρνουά η Αυστραλία, η οποία συνέτριψε με 81-56 τη Βενεζουέλα και τερμάτισε στη δεύτερη θέση του Α ομίλου.

Οι Αυστραλοί μπήκαν δυναμικά στο παρκέ από το πρώτο δεκάλεπτο παίρνοντας διψήφια διαφορά στο σκορ από τα πρώτα κιόλας λεπτά.

Η Βενεζουέλα αντέδρασε στο δεύτερο δεκάλεπτο, μειώνοντας τη διαφορά, ωστόσο δεν στάθηκε ικανή να σταματήσει τους αντιπάλους της και μοιραία γνώρισε την ήττα με 81-56.

Τα δεκάλεπτα: 16-6, 32-25, 53-43, 81-56.

Επιβλητική ήταν και η εμφάνιση της Σερβίας, η οποία “εξαφάνισε” την Κίνα με σκορ 94-60 και πήρε την θέση στον Α όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά.

Οι δύο ομάδες ήταν ισότιμες στην πρώτη περίοδο, με τους Σέρβους ωστόσο, να είναι σε κάποια σημεία καλύτεροι. Στη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου πήραν μία διαφορά έξι πόντων (24-18) και από εκείνο το σημείο και μετά πάτησαν γκάζι και δεν κοίταξαν πίσω, ανεβάζοντας τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο στο +15 (43-28).

Στο δεύτερο μέρος , οι Σέρβοι συνέχισαν να βομβαρδίζουν τους Κινέζους με αποτέλεσμα στην τρίτη περίοδο να φτάσουν τη διαφορά στα ύψη (78-43).

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 43-28, 78-43, 94-60.

Αντίδραση και ισοφάριση ψάχνει ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός στο 2ο ματς με τη Μακάμπι θέλει μόνο νίκη. Να διορθώσει ότι χάλασε στο 1ο π…