Κεντρική Basket League ΕΣΑΚΕ Οι επτά πρώτες αγωνιστικές

Οι επτά πρώτες αγωνιστικές

Dunston-Olympiacos-Panathinaikos-pao

Ο ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε το αναλυτικό πρόγραμμα των επτά πρώτων αγωνιστικών του πρωταθλήματος της Α1 για τη σεζόν 2015-16. Φυσικά το “αιώνιο” ντέρμπι της δεύτερης αγωνιστικής, στο ΟΑΚΑ, είναι αυτό που κεντρίζει το ενδιαφέρον αλλά και οι μεγάλες αναμετρήσεις του Άρη με τον ΠΑΟΚ καθώς και των “δικεφάλων“.

Αναλυτικά:

1η Αγωνιστική

Σάββατο 10-10-2015

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Κ.Γ. Μελίνα Μερκούρη 17:00 Ρέθυμνο – Απόλλων Π. NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
ΟΑΚΑ 18:00 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ ΟΤΕSPORT4HD live
ΔΑΚ Καλαμίτσας 17:00 Καβάλα – Λαύριο NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Δ.Κ.Γ. Ήλιδας 17:00 Κόροιβος – Τρίκαλα NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

Κυριακή  11-10-2015

ΣΕΦ 12:30 Ολυμπιακός – Κολοσσός ΟΤΕSPORT4HD live
Κ.Γ Ι. Ζηρίνης 17:00 Κηφισιά – Αρκαδικός  
Αλεξάνδρειο 17:00 Άρης – Παναθηναϊκός NS2-NS2live

2η Αγωνιστική

Σάββατο 17-10-2015

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Βενετόκλειο 17:00 Κολοσσός – Ρέθυμνο NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Κ.Γ. Τρίπολης 17:00 Αρκαδικός – Άρης NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Πυλαία 17:00 ΠΑΟΚ – Κηφισιά NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Δ.Κ.Γ Τρικάλων 17:00 Τρίκαλα – Καβάλα NS1-NS1HD live
Κ.Γ. Περιβόλα 17:00 Απόλλων Π. – Κόροιβος NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

Κυριακή 18-10-2015

Κ.Γ. Λαυρίου 17:00 Λαύριο – ΑΕΚ NS3 live

Δευτέρα 19-10-2015

ΟΑΚΑ 20:30 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός NS2-NS2HD live

3η αγωνιστική

Σάββατο 24-10-2015

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Αλεξάνδρειο 21:00 Άρης – ΠΑΟΚ NS1-NS1HD live
Κ.Γ Ι.Ζηρίνης 17:00 Κηφισιά – Λαύριο NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
ΟΑΚΑ 16:30 ΑΕΚ – Τρίκαλα ΟΤΕSPORT4HD live
ΔΑΚ Καλαμίτσας 17:00 Καβάλα – Κόροιβος NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Περιβόλα 17:00 Απόλλων Π. – Κολοσσός NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

Κυριακή 25-10-2015

Κ.Γ Μελίνα Μερκούρη 16:30 Ρέθυμνο – Παναθηναϊκός NS3 live

Δευτέρα 26-10-2015

ΣΕΦ 18:30 Ολυμπιακός – Αρκαδικός ΟΤΕSPORT4HD live

4η Αγωνιστική

Σάββατο 31-10-2015

Κ.Γ Τριπόλεων 17:00 Αρκαδικός – Ρέθυμνο NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Κ.Γ Λαυρίου 17:00 Λαύριο – Άρης NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Δ.Κ.Γ Τρικάλων 17:00 Τρίκαλα – Κηφισιά NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Δ.Κ.Γ Ήλιδας 17:00 Κόροιβος – ΑΕΚ NS3 live
ΔΑΚ Καλαμίτσας 17:00 Καβάλα – Απόλλων Π. NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

Κυριακή 1-11-2015

ΟΑΚΑ 17:00 Παναθηναϊκός – Κολοσσός NS3 live

Δευτέρα 2-11-2015

Πυλαία 17:00 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός NS3 live

5η Αγωνιστική

Σάββατπ 7-11-2015

Κ.Γ. Μελίνα Μερκούρη 17:00 Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ NS3 live
Αλεξάνδρειο 17:00 Άρης – Τρίκαλα NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Κ.Γ Ι. Ζηρίνης 17:00 Κηφισιά – Κόροιβος NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
ΟΑΚΑ 16:30 ΑΕΚ – Καβάλα ΟΤΕSPORT4HD live
Βενετόκλειο 17:00 Κολοσσός – Αρκαδικός NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

Κυριακή 8-11-2015

ΣΕΦ 12:30 Ολυμπιακός – Λαύριο ΟΤΕSPORT4HD live

Δευτέρα 9-11-2015

Πρριβόλα 18:30 Απόλλων Π. – Παναθηναϊκός NS3 live

6η Αγωνιστική

Σάββατο 14-11-2015

Κ.Γ Λαυρίου 17:00 Λαύριο – Ρέθυμνο NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Δ.Κ.Γ Ήλιδας 17:00 Κόροιβος – Άρης NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
ΔΑΚ Καλαμίτσας 17:00 Καβάλα – Κηφισιά NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
ΟΑΚΑ 19:00 ΑΕΚ – Απόλλων Π. OTESPORT4HD live
Πυλαία 17:00 ΠΑΟΚ – Κολοσσός NS1-NS1HD live

Κυριακή 15-11-2015

Δ.Κ.Γ Τρικάλων 17:00 Τρίκαλα – Ολυμπιακός NS2-NS2HD live

Δευτέρα 16-11-2015

Κ.Γ Τρίπολης 19:00 Αρκαδικός – Παναθηναϊκός NS2-NS2HD live

7η Αγωνιστική

Σάββατο 21-11-2015

Κ.Γ Μελίνα Μερκούρη 17:00 Ρέθυμνο – Τρίκαλα NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Αλεξάνδρειο 17:00 Άρης – Καβάλα NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Κ.Γ. Ι.Ζηρίνης 17:00 Κηφισιά – ΑΕΚ NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ
Περιβόλα 17:00 Απόλλων Π. – Αρκαδικός NS1-NS1HD live
Βενετόκλειο 17:00 Κολοσσός – Λαύριο NS2-NS2HD ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

Κυριακή 22-11-2015

ΟΑΚΑ 17:00 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ NS3 live

Δευτέρα 23-11-2015

ΣΕΦ 18:30 Ολυμπιακός – Κόροιβος OTESPORT4HD live
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΑΚΕ

Δειτε επισης

Μοναδικός υποψήφιος ο Γαλατσόπουλος

Χωρίς αντίπαλο κατεβαίνει ο Βαγγέλης Γαλατσόπουλος στις εκλογές του ΕΣΑΚΕ που έχουν οριστε…