Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα (pic)

Ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα (pic)

PAOK Erithros Asteras

PAOK-Erithros Asteras

Την ήττα με 72-70 από τον Ερυθρό Αστέρα γνώρισε η ομάδα του ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα του τουρνουά προετοιμασίας “Mega Leks Cup” που λαμβάνει χώρα στο Κράλιεβο.

Ο “δικέφαλος του Βορρά”, για πάνω από ένα ημίχρονο κυνηγούσε τους “ερυθρόλευκους” στο σκορ, ωστόσο μια ξαφνική αντεπίθεση του ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου, έφερε το παιχνίδι στον πόντο έπειτα από τρίποντο του Βασιλειάδη (70-69). Οι Σέρβοι δεν πανικοβλήθηκαν και κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα μέχρι τέλους.

Ο αρχηγός των Θεσσαλονικιών τελείωσε με 18 πόντους και τρία ριμπάουντ, ενώ ο Νίκολα Μάρκοβιτς πρόσθεσε 16 πόντους, τρία ριμπάουντ, δύο ασίστ κι ένα κλέψιμο. Ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης ξεκίνησε βασικός για τον Ερυθρό Αστέρα και σε 17 λεπτά είχε 9 πόντους, μία ασίστ, άλλο ένα κλέψιμο, καθώς κι ένα λάθος.

Bane Prelevic & Nenad Markovic together in Kraljevo. Ready for Mega Leks Cup #pamepaok #paok #preaseason #megalekscup