Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού

Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού

Ethniki Efivon

Μετά το Παγκόσμιο, σειρά παίρνει και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων με την Εθνική U18 να έχει ξεκινήσει την προετοιμασία της, προκειμένου να εμφανιστεί πανέτοιμη στο μεγάλο τουρνουά, που θα πραγματοποιηθεί στον Βόλο, στη Νέα Ιωνία και στην Πορταριά, το διάστημα 23 Ιουλίου με 2 Αυγούστου. Η “γαλανόλευκη” θα δώσει τις μάχες της στο κλειστό της Νέας Ιωνίας Βόλου και κάνει τζάμπολ, κόντρα στην Κροατία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ Γύρος

Πέμπτη 23 Ιουλίου

Νέα Ιωνία
14.30 Φινλανδία – Ρωσία
16.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη – Λιθουανία
19.00 Ιταλία – Τουρκία
21.15 Ελλάδα – Κροατία

Πορταριά
14.30 Ισπανία – Γαλλία
16.45 Μαυροβούνιο – Λετονία
19.00 Τσεχία – Ουκρανία
21.15 Σερβία – Γερμανία

Παρασκευή 24 Ιουλίου

Νέα Ιωνία
14.30 Γαλλία – Τσεχία
16.45 Ουκρανία – Ισπανία
19.00 Γερμανία – Μαυροβούνιο
21.15 Λιθουανία – Ελλάδα

Πορταριά
14.30 Τουρκία – Φινλανδία
16.45 Ρωσία – Ιταλία
19.00 Κροατία – Βοσνία Ερζεγοβίνη
21.15 Λετονία – Σερβία

Σάββατο 25 Ιουλίου

Νέα Ιωνία
14.30 Ρωσία – Τουρκία
16.45 Ιταλία – Φινλανδία
19.00 Σερβία – Μαυροβούνινο
21.15 Ελλάδα – Βοσνία Ερζεγοβίνη

Πορταριά
14.30 Ισπανία – Τσεχία
16.45 Ουκρανία – Γαλλία
19.00 Λιθουανία – Κροατία
21.15 Λετονία – Γερμανία

Κυριακή 26 Ιουλίου

Ρεπό

Β’ Γύρος

Δευτέρα 27 Ιουλίου

Νέα Ιωνία
Ε1 14.30 Β3-Α1
Ε3 16.45 Α3-Β1
F3 19.00 C3-D1
E2 21.15 B2-A2

Πορταριά
G2 14.30 B4-C4
G1 16.45 A4-D4
F2 19.00 D2-C2
F1 21.15 D3-C1

Τρίτη 28 Ιουλίου

Νέα Ιωνία
Ε5 14.30 Β3-Α3
Ε4 16.45 Α1-Β2
F6 19.00 C2-D1
F4 21.15 C1-D2

Πορταριά
G4 14.30 C4-A4
G3 16.45 D4-B4
F5 19.00 D3-C3
E6 21.15 A2-B1

Τετάρτη 29 Ιουλίου

Νέα Ιωνία
F8 14.30 C2-D3
E8 16.45 A2-B3
F7 19.00 D1-C1
F9 21.15 D2-C3

Πορταριά
G6 14.30 A4-B4
G5 16.45 C4-D4
E9 19.00 B2-A3
E7 21.15 B1-A1

Πέμπτη 30 Ιουλίου

Ρεπό

Προημιτελικοί και Αγώνες Κατάταξης 9-16

Παρασκευή 31 Ιουλίου

Νέα Ιωνία – Προημιτελικοί
Αγώνας 49 14.30 E1-F4
Αγώνας 52 16.45 F2-E3
Αγώνας 50 19.00 F1-E4
Αγώνας 51 21.15 E2-F3

Πορταριά- Θέσεις 9-16
Αγώνας 55 14.30 55/1-G2
Αγώνας 54 16.45 54/-G3
Αγώνας 53 19.00 53/1-G4
Αγώνας 56 21.1556/1-G1

Ημιτελικοί – Αγώνες Κατάταξης (5-8, 9-12, 13-16)

Σάββατο 1 Αυγούστου

Νέα Ιωνία
Αγώνας 61 (5-8) 14.30 Ηττημένος 49-Ηττημένος 52
Αγώνας 62 (5-8) 16.45 Ηττημένος 50-Ηττημένος 51
Αγώνας 63 (Ημιτελικοί) 19.00 Νικητής 49-Νικητής 52
Αγώνας 64 (Ημιτελικοί) 21.15 Νικητής 50-Νικητής 51

Πορταριά
Αγώνας 58 (13-16) 14.30 Ηττημένος 54-Ηττημένος 55
Αγώνας 57 (13-16) 16.45 Ηττημένος 53-Ηττημένος 56
Αγώνας 59 (9-12) 19.00 Νικητής 53-Νικητής 56
Αγώνας 60 (θέσεις 9-12) 21.15 Νικητής 54-Νικητής 55

Αγώνες κατάταξης

Κυριακή 2 Αυγούστου

Νέα Ιωνία
Αγώνας 69 (7-8) 14.30 Ηττημένος 61-Ηττημένος 62
Αγώνας 70 (5-6) 16.45 Νικητής 61-Νικητής 62
Αγώνας 71 (3-4) 19.00 Ηττημένος 63-Ηττημένος 64
Αγώνας 72 (τελικός) 21.15 Νικητής 63-Νικητής 64

Πορταριά
Αγώνας 65 (15-16) 12.00 Ηττημένος 57-58
Αγώνας 67 (11-12) 14.15 Ηττημένος 59-60
Αγώνας 66 (13-14) 16.30 Νικητής 57-Νικητής 58
Αγώνας 68 (9-10) 18.45 Νικητής 59-Νικητής 60.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Mamba Forever

    “ΡΕ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΚΟΜΠΙ”… Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που διαβάζω, ανοίγοντας το κινητό με…
  • Double Impact (vid, pics)

    Εάν κάτι έγινε διακριτό μέσα από τη φετινή free agency (πέραν της δραστικής αλλαγής “…
  • Όταν έγινε “πεντάστερος” (vid)

      Σήμερα συμπληρώνονται 10 χρόνια από την προσθήκη ακόμα ενός αστεριού, του πέμπτου, …
Περισσότερα από Νίκος Χροναίος
Περισσότερα σε Εθνικές

Δειτε επισης

Live στο κανάλι της FIBA: Ελλάδα – ΗΠΑ (vid)

Η FIBA λόγω της διακοπής όλων των αθλητικών δραστηριοτήτων και της καραντίνα φροντίζει να …