Κεντρική Διεθνή Χωρίς αντίπαλο

Χωρίς αντίπαλο

Lietouvos Ritas

Με νίκες συνέχισαν την ακάθεκτη πορείας του, προς το τρόπαιο, οι Ζαλγκίρις Κάουνας και Λιέτουβος Ρίτας, καθώς για το πρωτάθλημα της Λιθουανίας επικράτησαν της Νεβέζις και της Σιαουλιάι αντίστοιχα.

Η Λίετουβος είχε εύκολο πέρασμα από την έδρα της Σιαουλιάι, καθώς επικράτησε με 108-85. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή και κατάφεραν στο ημίχρονο να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 57-38. Ούτε μετά την ανάπαυλα, ένιωσε κάποια πίεση και έτσι έφτασε σε μια άνετη νίκη.

Από την άλλη πλευρά, ούτε η Ζαλγκίρις βρήκε κάποια αντίσταση απέναντι στην Νεβέζις και επικράτησε με 92-53. Η ομάδα του Γκιντάρας Κράπικας, χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση κατάφερε να φτάσει στο ημίχρονο προηγούμενη με 54-32, κάνοντας πιο εύκολο το “έργο” της στην συνέχεια, φτάνοντας στη νίκη.