Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής

ermis peiraia-proteas voulas-eskana

Στην κορυφή συνεχίζει να “φιγουράρει” ο Πρωτέας Βούλας που πήρε ακόμα ένα “διπλό” αυτή τη φορά απέναντι στον Ερμή Πειραιά. Τράχωνες και Έσπερος συνεχίζουν τις υψηλές “πτήσεις” επικρατώντας της Δραπετσώνας και του Πορφύρα, αντίστοιχα, ενώ ο Άλιμος πήρε οριακή νίκη ενάντια στη Νέα Πέραμο χάρη σε buzzer-beater του Τσιριγωτάκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
Άλιμος – Νέα Πέραμος 83-82
Έσπερος – Πορφύρας 83-74
Άρης Νικαίας – Μίλωνας 69-63
Δραπετσώνα – Τράχωνες 59-61
Παλαιό Φάληρο – Καλλιθέα 85-67
Ερμής Πειραιά – Πρωτέας Βούλας 55-64
Πέρα – Αργυρούπολη 49-52

Άλιμος – Νέα Πέραμος 83-82
Διαιτητές: Αναστασίου – Χρηστίδης Ηλ.
ΑΛΙΜΟΣ (Τριανταφύλλου): Τσιριγωτάκης 23 (3), Καυκής Β. 5, Θεοφιλάκος 9 (2), Καυκής Α., Παπουλίδης 26, Μοδάκης 17 (2), Κανταράκιας 2, Κέκκης.
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ (Μιχελιδάκης) : Τουμπανιάρης Ι . 9 , Κοντόπουλος 26 (5), Μπαλτσαβιάς 12 (2) , Παζαράς 2 , Ζάχαρης 4, Παπαγιαννακόπουλος 11, Πανάγος 10 (1) , Μουρίκης 2, Κατσαρέλιας 5.

Έσπερος – Πορφύρας 83-74
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος – Αντωνίου
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κωνσταντινίδης , Γραμματικός): Αγγελόπουλος Γ. 18 (2) , Παντέλης 2, Χατζηκίδης 8 (2), Καρελλάς , Λουκάκης 18, Μπαμπούνης 2, Παναγόπουλος 11, Χαρούνι 10, Ντόσκορης 6 , Τράγος 8 (1), Γραμματικός.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Χατζηδημητρίου , Χαραλαμπίδης 9, Ευαγγελίτσης 6, Παλτόγλου 20 (4), Στουραίτης 13, Βαμβακάρης 12, Καλής 1, Καλαμαράς , Δελέγκος 13(2) Βούτας.

Άρης Νικαίας – Μίλωνας 69-63
Διαιτητές : Ραχιώτης – Γρίβα
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τσαπάκης , Βιντζηλαίος ): Σταυρούλης 2 , Φωτόπουλος 9 (1), Σουρλής 18 (3) , Κανέλλης 4 , Ραλλάτος 23 , Αλτσαντζής 3 (1), Αναστασόπουλος 3 (1) , Σκιαθίτης , Πολυχρονόπουλος 7.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Τσιτσόπουλος , Ζάννος): Ρουσσόπουλος 8 , Κρασσάς , Μπίκας 15, Βαρυπάτης 9 (1), Σίννης 8 (2), Μούστα 7 (1), Χολέβας Παπαζαφειρόπουλος 5 (1) , Παπανικολόπουλος 11(2), Σουληνάρης.

Δραπετσώνα – Τράχωνες 59-61
Διαιτητές : Μαραμής – Αντωνιάδης
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Παπατρέχας 8 (2) , Καμπέρης , Δρακόπουλος 13, Οικονόμου 18 , Σαράντης 6 (2), Βήχος 11 (2) , Πεζιρκιανίδης , Κόλιας , Τσελέκος 3 (1), Μαρκουίζος , Πανταζής , Ζαννιάς.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος, Φαραώ) : Ραζής Μ. , Οικονόμου , Πλατής 22 (2) , Γκιουρτζίδης , Γρηγοράκος 10 (2) , Ζερβός 10 , Καδδάς 11, Ξυνογαλάς 2, Ραζής Β. 2, Καπέτσης 4 , Παπαγιαννούλης Παπαδημητρακόπουλος.

Παλαιό Φάληρο – Καλλιθέα 85-67
Διαιτητές : Σκούτας , Παπαγιαννόπουλος
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής): Σωτηρόπουλος 2, Τσαγγαρούλης 2, Αλεξανδρόπουλος , Γεωργιάδης 12 (1), Τζορμπατζίογλου 21 (2), Αναστασόπουλος 7 (1) , Αθανασούλας 4, Παγίδας 10, Σαββόπουλος , Τριανταφυλλίδης 20 , Τσιφτσής 7 (1) , Ζέρβας.
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αρμένης, Λούντζης) Κωσταρέλλος 12 (3), Τσιπίδης 11, Σίννος 11 (1) , Αριστοτέλους 6 (1), Μαραγκόπουλος 16 , Χιώλος 5, Νοίδης 3 (1) , Ζούρντα 3 (1), Πάσμα , Χιώνης.

Ερμής Πειραιά – Πρωτέας Βούλας 55-64
Διαιτητές: Θεονάς – Μαλανδρής
ΕΡΜΗΣ Π. (Αγιόπουλος – Μάντζαρης): Μαρούγκας 8 (1), Ξυδάς 8 (1), Βλαχάκης 6 (1), Λάμπος 7, Λοιζίδης 9 (1), Παπαπέτρος 4, Ασημακόπουλος 7 (1), Σκαμνάκης 4, Γουρδομιχάλης, Καψής, Μοναχός, Καράμπελας.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης – Ποδαράς): Παπαργυρόπουλος 21, Βαρδαβάς 12, Γεώργαρος 10, Πιεβάλιτσα 9 (1), Κονδύλης 4 (1), Κοκαλιάς 4, Αθηνιώτης 4, Καπώνης, Σίμος, Πεφάνης, Γάργαλης, Βλάχος.

Πέρα – Αργυρούπολη 49-52
Διαιτητές: Τσαχάκης-Γιακείμη
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδάλος 14 (2), Καλούδης 7 (1), Μπίρμπας 5, Λαγιόπουλος, Βελισσαράκος, Παπαθανασόπουλος 4, Σαμαρτζής, Αλεξανδράκης 3 (1), Αναγνώστου, Τάγαρης 16.
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (Τριαντάφυλλος): Κουνενής 4, Παπαδόπουλος 6, Μανίκας Κ. 4, Καλογερόπουλος 10, Παρασκευόπουλος 5 (1), Παπαϊωσήφ 10, Παπαδημητράκης, Χατζηρόδος, Μανίκας Γ, Χριστοδουλόπουλος, Τσεπαπαδάκης 3 (1), Γκαβασιάδης 10.

Η βαθμολογία: Πρωτέας Βούλας 15, Άρης Νικαίας 14, Έσπερος 13, Μίλωνας 13, Τράχωνες 13, Ερμής Πειραιά 13, Παλαιό Φάληρο 12, Καλλιθέα 12, Πορφύρας 11, Αργυρούπολη 11, Άλιμος 11, Πέρα 10, Νέα Πέραμος 10, Δραπετσώνα 10.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 01/12): Νέα Πέραμος – Έσπερος, Πορφύρας – Άρης Νικαίας, Μίλωνας – Δραπετσώνα, Τράχωνες – Πέρα, Καλλιθέα – Άλιμος, Πρωτέας Βούλας – Παλαιό Φάληρο, Αργυρούπολη – Ερμής Πειραιά.

Πηγή: sportsofficers.blogspot.gr

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Mamba Forever

    “ΡΕ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΚΟΜΠΙ”… Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που διαβάζω, ανοίγοντας το κινητό με…
  • Double Impact (vid, pics)

    Εάν κάτι έγινε διακριτό μέσα από τη φετινή free agency (πέραν της δραστικής αλλαγής “…
  • Όταν έγινε “πεντάστερος” (vid)

      Σήμερα συμπληρώνονται 10 χρόνια από την προσθήκη ακόμα ενός αστεριού, του πέμπτου, …
Περισσότερα από Νίκος Χροναίος
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Συναρπαστική ήταν η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΝΑ, με αρκετά παιχνίδια…