Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Αποτελέσματα Γυναικών

Αποτελέσματα Γυναικών

kammenou-danai

Η Δανάη Καμμένου έδειξε από το πρώτο κιόλας παιχνίδι της χρονιάς πόσο πολύτιμη είναι για τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου. Η νεαρή γκαρντ έδωσε τη νίκη στην ομάδα της επί της Δάφνης Αγ. Δημητρίου με τρίποντο στην εκπνοή της παράτασης και μαζί την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τα αποτελέσματα:

Όμιλος Βορρά
Σταυρούπολη – ΠΑΣ Γιάννινα 57-60
Σέρρες – Ηρακλής 60-41
Ναύαρχος Βότσης – Απόλλωνας Καλαμαριάς 35-68
Νίκη Λευκάδας – Πυλαία 74-64
Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 45-67
Άρης – Τιτάνες Δράμας 56-42

Όμιλος Νότου
Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα 76-44
Μελίσσια – Αρκάδι 63-43
Πανιώνιος – Ίκαρος Καλλιθέας 72-45
Ηρόδοτος – Π. Φάληρο 51-54
Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 59-60 (55-55κ.α.)
ΦΕΑ – Σπόρτιγκ 0-20 (ά.α.)

Όμιλος Βορρά

Σταυρούπολη – ΠΑΣ Γιάννινα 57-60
Διαιτητές: Μελανίδης – Χατζηχαρίσης.
Τα δεκάλεπτα: 13-11, 27-35, 39-47, 57-60.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Κουργιαννίδης): Αγγέλου 5 (1), Δημητριάδου 12 (3), Τριανταφύλλου 3, Κεσόγλου 20 (1), Δριστέλλα 7 (1), Σαμαρά 5 (1), Πετρίδου 5, Σταυρίδου, Παυλίδου, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Θωμά 16 (2), Σαρηγιαννίδου 19, Μεντεσίδου 5 (1), Παπαδιά 1, Σιδέρη 15, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου.

Σέρρες – Ηρακλής 60-41
Διαιτητές: Καλέσης – Λαδάς.
Τα δεκάλεπτα: 20-8, 32-20, 47-32, 60-41.
ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος): Δεινοπούλου 2, Μαραγκού 4, Τόγα 11 (2), Μπακιρτζίδου Μ. 8, Τζιαμπάζη 9 (3), Χωλοπούλου Ν. 8, Χωλοπούλου Μ. 7 (1), Πρόικου, Γκλεζάκη 11 (1), Ιωαννίδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή, Κογκαλίδου, Σολωμού 4, Τσάντα 2, Ρουμελιώτου, Ξανθοπούλου, Αθανασιάδου 11 (1), Γεροστεργίου 5, Σαμαρά 7, Λογδανίδου 12.

Ναύαρχος Βότσης – Απόλλωνας Καλαμαριάς 35-68
Διαιτητές: Τσούλης – Πετανίδου.
Τα δεκάλεπτα: 9-18, 17-33, 23-44, 35-68.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Ζυγούρα, Καρπώνη 2, Βατσιτσίδου, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη, Ευσταθίου 10, Τυφλού, Ζηβώνη, Διβόλη, Τζήμου 6, Παπαδάκη 17.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου 4, Θεοδωρίδου, Καλαντίδου 15, Παλλάνη 3 (1), Καζαντζή 4, Νικολαϊδου 11(2), Καϊμακτσή 10, Τομπουλίδου, Φλώρου 17.

Νίκη Λευκάδας – Πυλαία 74-64
Διαιτητές: Παζώλης – Κοντογιάννης.
Τα δεκάλεπτα: 20-15, 37-24, 51-40, 74-64
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας – Βαφειάς): Χαιριστανίδου 14, Αργυρού 2, Τζίμπο 2, Κανταρά 11 (1), Μπαλλά 6, Ψυχογιού 14 (3), Μοσχοπούλου 22 (2), Καββαδία 3, Λογοθέτη.
ΠΥΛΑΙΑ (Δεμερτζής): Λίτσιου 23 (3), Ντάμπη 9, Λάλου 12, Αγαθεγγελίδου 11 (3), Καζαντζή 4, Κουλακιώτη 4, Δραγκόλα 2.

Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 45-67
Διαιτητές: Λαμπρίδης – Μπακάλης.
Τα δεκάλεπτα: 5-12, 22-29, 35-41, 45-67.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 2, Καραλίδου Σ. 7 (2), Παπαευαγγέλου 13 (1), Ομέρογλου, Παπαδοπούλου 2, Παπαϊωάννου 2, Αντώνογλου 12 (1), Μαμαλίκατζη 1, Παπαχρυσοβέργη 2, Ζιώγα 4, Καραλίδου Β., Γκιρκίζα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνης): Κυριτσάκα 17 (1), Καψωκόλη 1, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 5, Αραπακοπούλου 2, Χαβαλέ 19 (1), Κουτσουνούρη 9 (1), Καλλίδη 10, Δριστέλα.

Άρης – Τιτάνες Δράμας 56-42
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Ζιώγας.
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 26-18, 43-28, 56-42.
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 13 (1), Τσινέκε Ε. 6, Πολύχρου 3, Αντωνιάδου 8, Τσινέκε Κ. 8 (2), Γιαννούδη 2, Γιοβαννούδη, Χατζηαράπη 2, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 9 (1), Χρηστίδου 2, Σταμπουλίδου 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Γαϊτάνη 9, Τσάικου 2, Γαϊτανίδου, Μπίχτα, Κεκεσίδου, Φούντα, Γιαντσιώρη 9, Πελτέκη 3, Κουτούση 19, Αλεξοπούλου, Χατζησάββα.

Όμιλος Νότου

Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα 1980 76-44
Διαιτητές: Χουλιάζος – Τσάλας.
Τα δεκάλεπτα: 23-10, 37-15, 55-30, 76-44.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα – Αγγέλη): Αμίτση 3 (1), Ευαγγελάτου Α., Μπαράκου 5, Καβαλλάρη 9 (1), Λιάγκα 11 (1), Μοίρα 17, Πλούμπη 14 (2), Ροίδoυ 4, Ανωγειανάκη 2, Τσέρου 8 (2),  Μακρυνίκα 3, Ευαγγελάτου Ανασ.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος): Βεργινάδη 2, Μερσίνη, Κουτίβα, Θάνου, Πραμμαγγιούλη 2, Τσούμπου 4, Ανασατσοπούλου 2,Τζάνη 4, Μπενέκη 4, Μάλαμα Β. 14, Μάλαμα Α. 7.

Μελίσσια – Αρκάδι 63-43
Διαιτητές: Καρπάνος – Κανελλόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 12-7, 31-19, 49-30, 63-43.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής):  Καραβέλη 6,  Καμπουράκη 8 (1), Τσιχριτζή 12 (2), Δούρου 2,  Κοιλιαρίδη 8(1) Βαρδακλή, Ζακυνθινού 3,  Καπερώνη 12 (1), Σκαρογιάννη 4 Τσουκαλά 8.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης):  Μπότσι 8, Τζουγκράκη 16 (2), Αγαθαγγέλου, Καούκη 5 (1), Σταγάκη, Μιχελιδάκη, Ρήγα, Λίτσι 10, Τσέλα, Λελεδάκη 4 Τσιμπισκάκη, Περάκη.

Ηρόδοτος – Π. Φάληρο 51-54
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Τσακαλόγιαννης.
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 19-25, 37-41, 51-54.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου): Βαρελτζή Ν. 10 (1), Νισταζάκη 11, Κουλούρη 4, Κοιλάδη 10, Σοπίκου 6 (2), Δανδουλάκη 2, Σακουλάκη 4, Καλαϊτζάκη, Γιαλαμά, Φωτιάδη 4.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης – Σοϊλεμετζίδης): Τσίκουτα 5 (1), Τζαμαρία 8, Χριστακοπούλου 5, Πριόνα 2, Πετράκη 8, Θεοδωρομανωλάκη 12, Κανονίδου 3 (1), Δραγωνέα 2, Γιαμπάνη 9.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 59-60 (55-55κ.α.)
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Σκαλτσής.
Τα δεκάλεπτα: 16-12, 27-25, 42-35, 55-55κ.α., 59-60.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Σελλά 2, Τσιφτελή 10, Καλογεροπούλου, Μανώλη 14 (1), Παπακωνσταντίνου Α. 2, Μαγιντόμπε, Μικεδάκη 3 (1), Χατζόγλου, Παπακωνσταντίνου Α. 2, Ακρίβου 2, Τετενέ 10, Τσουκαλά 16.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Χατζηδάκης): Καμμένου 9 (1), Εμμανουηλίδου 7 (1), Μπακάλη 10, Τζανετάτου 3, Σπαθάρη 11, Ξάνθου 4, Μυλωνάκη 2, Ζικυρίδου 14.

Η επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος:

Π. Φάληρο – Άρης Πετρούπολης
Σπόρτιγκ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πανιώνιος – Μελίσσια
Νίκη Λευκάδας – Άρης
Σέρρες – ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλωνας Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας

Load More Related Articles
  • Η ολοκλήρωση

    “Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…
  • Η σωστή επικοινωνία

    “Δεν μπορώ να πάρω όλες τις αποφάσεις για σένα. Δεν έχω 14 τάιμ άουτ. Παιδιά πρέπει …
  • Το δέσιμο

    “Όταν οι καλύτεροι παίκτες σου είναι ενοχλημένοι μετά από ήττες, τότε δένονται καλά&…
Περισσότερα από Αλέξανδρος Τρίγκας
Περισσότερα σε Κύπελλο

Δειτε επισης

Η ολοκλήρωση

“Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…