Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Στόχος… επετεύχθη

Στόχος… επετεύχθη

pablo laso

pablo-laso

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε δια πυρός και σιδήρου από την έδρα της Μακάμπι Τελ Αβίβ, επικρατώντας με 77-76 και εξασφάλισε έτσι το πλεονέκτημα έδρας στα προημιτελικά της Ευρωλίγκα. Ο τεχνικός της “βασίλισσας”, Πάμπλο Λάσο εμφανίστηκε πολύ χαρούμενος στις δηλώσεις του γι’ αυτή τη μεγάλη νίκη σε μία καυτή έδρα, όπως αυτή των Ισραηλινών.

“Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά. Ξέραμε ότι ο αγώνας ήταν πολύ σημαντικός και για τις δυο ομάδες. Γνωρίζαμε ότι σε περίπτωση νίκης θα είχαμε το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα playoffs. Είμαι πολύ χαρούμενος που τελικά κερδίσαμε εδώ και πλέον έχουμε το πλεονέκτημα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο βρήκαμε ρυθμό με την άμυνά μας. Στα τελευταία επτά λεπτά το παιχνίδι ήταν κλειστό, οι δυο ομάδες έπαιζαν στα όριά τους όμως βρήκαμε την ευκαιρία και πήραμε πολλά ανοιχτά σουτ. Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν απίστευτη. Είμαι χαρούμενος για τη νίκη μας”, υποστήριξε ο Ισπανός προπονητής.

Κάτας: «Δείξαμε χαρακτήρα και είμαι υπερήφανος»

Απόλυτα ικανοποιημένος ο Όντετ Κάτας για τη νίκη της Μακάμπι. Ικανοποιημένος για την αντίδ…