Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα “Βγάλαμε πάθος και ένταση”

“Βγάλαμε πάθος και ένταση”

Πασούτιν Λοκομοτίβ

evgeny-pashutin

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν, πραγματοποιώντας τρομερή ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο, επικράτησε εντός έδρας της Ζαλγκίρις Κάουνας με 80-75, και έφτασε τις δύο νίκες στο Top 16 της Ευρωλίγκα.

Ο Εβγκένι Πασούτιν φανερά ικανοποιημένος τόνισε στις δηλώσεις του ότι οι παίκτες του έβγαλαν πάθος και ένταση στο παιχνίδι τους, τονίζοντας παράλληλα ότι θα κάνουν τα πάντα για να πάρουν την πρόκριση.

Αξίζαμε τη νίκη αφού παίξαμε με όλη μας την καρδιά. Η εικόνα που παρουσιάσαμε  στο δεύτερο ημίχρονο είναι η εικόνα της ομάδας που θέλουμε να έχουμε. Κάναμε λάθη στην άμυνα στο πρώτο μέρος όμως δείξαμε χαρακτήρα στη συνέχεια και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Όποιος πάτησε παρκέ, πάλεψε ως το τέλος. Είναι ακόμα μια νίκη στις λεπτομέρειες για εμάς. Η Λοκομοτίβ βγάζει πάθος κι ένταση στο παιχνίδι της. Θα κάνουμε τα πάντα για να προκριθούμε στα playoffs”, ήταν τα λόγια του τεχνικού της ρώσικης ομάδας.

Μακάμπι – Βαλένθια 95-80 (vid)

Παραμένει ζωντανή η Μακάμπι Τελ Αβιβ. Σπουδαία νίκη για την Μακάμπι Τελ Αβιβ.… νίκησ…