Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Αποτελέσματα 10ης αγων.

Αποτελέσματα 10ης αγων.

basketa7

ΕΑ Νίκαιας – Προοδευτική 76-70 (38-27)
Διαιτητές: Hπιώτης – Κιουλάφας.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης – Λαμπαδάριος): Μαστρογεωργίου 2, Καρατζής 16 (1), Βελισσαράκος 5, Ντώνη 7 (1), Ιωαννίδης 9, Μυλωνόπουλος 4, Μαυρίδης 1, Παναγιωτόπουλος 11 (3), Καρτζόγλου 14 (3), Ρεπάνης, Γαλίτης 7 (1), Δημακαρέας.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος Δ. – Κλιγκόπουλος Κ.): Μόμτσος 4, Βιδάκης 17 (4), Φουντής 4, Καρασούλας 5, Καραγιάννης 25 (2), Παργιανόπουλος 6 (2),  Αδράμης 2, Δαουτάκος, Σαραντίδης 5 (1), Τζοβάρας, Κλιγκόπουλος 2.

Πρωτέας Βούλας – Παννεαπολικός 56-54 (34-23)
Διαιτητές: Παπαφωτίου – Δελαγραμμάτικας.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης – Ποδαράς): Καπώνης 2, Γεώργαρος 13, Σίμος 4, Αθηνιώτης 4, Κοκαλιάς 13, Βαρδαβάς 8, Θώδης 6, Γάργαλης 2, Πεφάνης 2, Πέτσας 2, Κονδύλης, Τσελέκος.
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης – Τιτάκης): Σιρόγλου 10 (2), Λουκής, Αντιπάτης 3 (1), Αντωνουσάκης 2, Ρίπης 11 (1), Δαλμυράς 15 (1), Θεοδωρικάκος 10, Αντωνόπουλος 3, Παππάς, Ζήσης.

ΑΕ Ρέντη – Π. Φάληρο 55-59 (36-28)
Διαιτητές: Μηλαπίδης – Αυγερινός.
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Τσαπάκης Βαλμάς): Αμπέρτης, Σολδάτος 1, Κωνσταντόπουλος 10, Κόϊκας 16 (2), Σοκόλοφ 10, Παραμερίτης 8 (2), Μιχαλόπουλος 2, Μπένιαμιν, Μπίχτας 5 (1), Ρουσουνέλος 3 (1).
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής ): Σαββόπουλος 2 , Αλεξανδρόπουλος 6 (2), Γεωργιάδης,  Τζορμπατσίογλου 21 (1), Αναστασάκης, Αθανασούλας 4 (1), Παγίδας 4, Μπόθος, Τριανταφυλλίδης 10, Τσιφτσής 10 (1), Καμαριανός 2.

ΟΚ Ελευσίνας – Φοίνικας Πειραιά 59-76 (23-35)
Διαιτητές: Μαραβέλιας – Λαμπίρης.
ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Τσαουσίδης – Παπανικολάου): Μπούτσικος, Βογιατζής, Ντακούλιας 20 (1), Πατάλας 13 (1), Παπαχριστοδούλου 2, Καρράς 2, Αγγλόπουλος 4, Παπαϊωάννου 4, Δασκαλάκης 4 , Αρβανίτης,  Μαρούγκας 8, Λιώρης 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Πουτουλίδης – Οικονόμου): Δανασής 7 (1), Αγγελόπουλος 12 (2), Ραλλάκης, Γιαννακής 6, Δεβεζόγλου 21 (5), Ρέππας 11, Καραντανάς 10, Συριανός 2, Γεράνιος, Θωμάς 3 (1), Πεφάνης, Κορούνης 4.

Ελληνικό – Βουλιαγμένη 53-70 (30-33)
Διαιτητές: Στρέμπας – Αγγελής.
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Σολωμός):  Καρασούλος 3 (1), Ανδρεάτος 12 (1), Μουργκής 6, Ζηνέλης 1, Κολοτούρος 1, Παπαμαρινόπουλος 13, Λιακόπουλος 4, Θεολογίτης 4, Κιουρτζίδης 5, Μιχαηλίδης 4, Μπινιάρης, Λεβαδίτης.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Ασλανίδης): Σκουζής 4 (1), Μαρτάκης 4 (1), Γιαννούλης 18, Καλούδης 2, Μαρακάκης, Παππάς 2, Ντεροχονεσιάν 25 (1), Θωμόπουλος, Σίνας 2, Γεωργιάδης 7 (1), Πολίτης 6, Τυροκόμος.

Τράχωνες – Τερψιθέα 71-63 (30-29)
Διαιτητές: Κάρδαρης – Τεφτίκης.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Φώσκολος – Φαραώ): Φαραζής 3, Πλατής 12, Μάκος 23 (4), Τσίκινας 10, Καδδάς 6, Ραζής Β. 8, Καπέτσης 3 (1), Αυγουστής 3, Παπαδημητρακόπουλος 3, Μαγγανάς, Ξυνογαλάς.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λαμπρόπουλος – Ζλάτης): Σταυρίδης 5, Νικολάκης 5 (1), Κυριακίδης 5 (1), Κουρής 6 (2), Λιανός 4, Βαρβατάκος 15, Παπαγιαννόπουλος 3, Μαρκόπουλος 15, Μπουγάτσος 2, Κορτέσης, Γεωργάκος, Ζεμπέκος.

Γλυφάδα – Αετός Καλλιθέας 72-59 (35-33)
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης – Φάκωνας.
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης – Παλτζόγλου Γ.) : Μακρυγιάννης 11, Κατσιέρης 5,  Παριανός 2, Τσιούμας 17 (3), Τερτίκας, Γκονουλού 9 (3), Δρίβας 8 (2), Γουλανδρής 6, Μπαντούνας, Λίιπας 10 (3), Γεωργιάδης, Παλτζόγλου Α. 4
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος – Χαλκιαδάκης): Κωνσταντίνο, Μαλτίδης 15 (1), Τάγκας 2, Βέλιου 5, Μπακάλης Β. 11 (1), Κραβαρίτης 2, Γλετζάκος, Γκιοβάσο 5 (1), Τρούπης 18 (2), Παπατριανταφυλλόπουλος 1,  Μπακάλης Σ., Χρονόπουλος

ΑΕ Καλλιθέας – Προφήτης Ηλίας 63-51 (43-25)
Διαιτητές: Φασόλης – Πέππας.
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αρμένης – Σταρέντζης): Αναστασιάδης 2, Τσιπίδης 6, Σίννος 14 (4), Μαστρογιάννης 2, Μαραγκόπουλος 23 (1), Λαζαρίδης 10 (2), Κοθράς 2, Νοϊδης 2, Κωσταρέλος 2, Πέτρου.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Κεραμιδάς): Λεοντιάδης 3 (1), Τριανταφύλλου, Ευσταθίου 12, Πιστιόλης 12, Καψοκόλης 2, Κάτσικας 7 Καρανδρέας 2, Πατμανίδης 11 (3), Ντάσκας 2, Μουστάκας, Βουρνάς.

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες): Πρωτέας Βούλας 20, Παννεαπολικός 17, Τράχωνες 16, Π. Φάληρο 16, Φοίνικας Πειραιά 16, ΑΕ Ρέντη 16, ΕΑ Νίκαιας 15, Αετός Καλλιθέας 15, Προοδευτική 14, ΟΚ Ελευσίνας 14, Ελληνικό 13*, Βουλιαγμένη 13, Τερψιθέα 13, Γλυφάδα 13, Προφήτης Ηλίας 10*.
*Έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 05/12): Προφήτης Ηλίας – Τράχωνες, Φοίνικας Πειραιά – Γλυφάδα, ΑΕ Ρέντη – Πρωτέας Βούλας, Αετός Καλλιθέας – Π. Φάληρο, Παννεαπολικός – Ελληνικό, Προοδευτική – ΟΚ Ελευσίνας, Τερψιθέα – ΕΑ Νίκαιας, Βουλιαγμένη – ΑΕ Καλλιθέας.

Load More Related Articles
  • Η ολοκλήρωση

    “Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…
  • Η σωστή επικοινωνία

    “Δεν μπορώ να πάρω όλες τις αποφάσεις για σένα. Δεν έχω 14 τάιμ άουτ. Παιδιά πρέπει …
  • Το δέσιμο

    “Όταν οι καλύτεροι παίκτες σου είναι ενοχλημένοι μετά από ήττες, τότε δένονται καλά&…
Περισσότερα από Αλέξανδρος Τρίγκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Η ολοκλήρωση

“Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…