Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

basketa

Απόλλωνας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 67-69 (26-32)
Διαιτητές: Μαραμής – Γκαμήλη.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Δεσποτάκης): Μανιάς 10 (3), Παπαποστόλου 2, Παλαντζάς 17 (2), Κουτσουμπάς 2, Χεργκελετζής 1, Θύμιος 3, Αθανασάκης 5, Κουτσουμπάς 3 (1), Σκούταρης 15, Μπίτσικας 9 (3), Κονταξής.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Πάυλος): Ντόκος 7 (1), Γεωργακίου, Κουμπούρας 19 (1), Μακρής 18 (1), Δελέγκος, Πουλέρης, Μαυροειδάκος, Χριστοφάκης 8 (1), Καλαπανίδας 12, Παπαϊωάννου.

Ολυμπιάδα Παπάγου – Ζωγράφου 57-70 (33-30)
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Παπανικολάου.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας – Μπεζεριάνος): Πανταζής 12, Παπαδημητράκης 4, Σπύρου 1, Ματζούνης 8 (2), Παλαιοκρασσάς 2, Κασιούμης 11, Παπαδάκος 2, Ανδρουλάκης 17 (3).
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Σταϊκόπουλος – Θωμόπουλος): Δημητρακούλης 5, Γκόγκας 9 (3), Θεοδωράκος, Παπαϊωάννου 9 (3), Νιώτης 9 (1), Παπαδόπουλος, Γκίνης 15 (1), Κοτσίρης 2, Βιολέτης 9, Λυπημένος 2, Αλεξόπουλος 9, Περγούλης 1.

Αναγέννηση Πετραλώνων – Αγ. Ανάργυροι 53-54 (26-27)
Διαιτητές: Ντάβαρης – Καλαϊτζάκης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Δρουμπούκης – Βασιλόπουλος): Καλαντζής 8, Μαγκώνης 2, Ρένεσης, Διονυσόπουλος 3 (1), Μορίνα 3 (1), Κουκάκης 15 (2), Λύτρας, Αναστασόπουλος 23 (1).
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Στρατικόπουλος): Δουρουντούς, Βοϊδήλος 3 (1), Τσατσάνης, Βοσκάκης, Στρατομήτρος 11 (3), Ρομποτής 7, Τάσσιος 14 (3), Μουράτος 9 (1), Βαρσαμούλης Δ. 2, Βαρσαμούλης Φ. 8.

Μαρκόπουλο – Εύνικος 46-62 (27-28)
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Γρίβα.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Αγιασοτέλης): Σπίγγος 2, Σούρλας 7, Στεφάτος 24, Τσαντούλης 2, Τρικαλιώτης 12.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Παπανικολάου): Δημόπουλος 3, Ζέρβας 5, Μακρής 4, Αρτεμάκης 10, Θαλασσινός 2, Αντωνίου 26, Βεντούρης 12.

Τυφώνας – Άρης Πετρούπολης 45-66 (21-36)
Διαιτητές: Θεονάς – Γιακείμη.
ΤΥΦΩΝΑΣ (Κτιστάκης): Μαλάμης, Χασαπόπουλος 4, Ροϊδης 16, Γιάνναρης 5 (1), Γυφτοκώστας 3, Χριστοφάκης, Πισιτέλης, Νικολαϊδης 2, Δήμας 2, Κούτρας, Καρακώστας 4, Χανιώτης 9.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Καράμπελας):  Φουντάς 6, Βενιτουράκης 4, Λιαπούρης 4, Γεωργαλάς 7 (1), Χρονόπουλος 19 (4), Βασιλείου 2, Παπαδολιάς 22 (3), Καννελόπουλος, Τασούλας 2, Κωνσταντίνου, Δερβετζής, Μαρκούζος.

Μελίσσια – Αργοναύτης 77-64 (36-36)
Διαιτητές: Τσαχάκης – Κονταράτος:.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σουρμελής – Γεωργογάλας): Γκατζούλης 5 (1), Σιλιτζήρης 21 (2), Νίκολι 16 (2), Ρώσσης 5, Ζερβός 3, Πέτρου 12 (2), Τσελεμπής 15 (2), Παπαμιχαήλ, Θωμάς, Κουφολάμπρος, Γαλακτερός
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (Αγγελής – Γιαννακόπουλος): Ροδάκης 12 (3), Συγγούνας 2, Αργυρόπουλος 5 (1), Καμπούρης 15 (3), Παυλίδης 2, Τσομώκος 6, Αντωνίνης, Τσίρος 19 (2), Υφαντής 3

Ηλιούπολη – Προμηθέας 64-57 (33-22)
Διαιτητές: Σκούτας – Τσάτσης.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Παναγιωτόπουλος): Σπανός 2, Φέρτης 2, Τσακός 8 (2), Παπαδάκης 15 (3), Ντάσης 11 (2), Μαντάς 26, Ζευγώλης.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νικητόπουλος): Καραθανασόπουλος Θ, Καραθανασόπουλος Α. 1, Σπετσιέρης 9 (2), Τασιόπουλος 27 (2), Βουρδουμπάς 2, Καλφόπουλος 2, Φρίμας, Καρούζος 2, Μαλούκος 12, Ανδρουλάκης 2.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Διαγόρας Δρυοπιδέων 6, Αγ. Ανάργυροι 6, Εύνικος 5, Μελίσσια 5, Ηλιούπολη 5, Προμηθέας 5, Άρης Πετρούπολης 5, Ζωγράφου 5, Μαρκόπουλος 4, Αργοναύτης Τριγλίας 4, Απόλλωνας 4, Ολυμπιάδα Παπάγου 3, Αναγέννηση Πετραλώνων 3, Τυφώνας 3.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 04/11): Άρης Πετρούπολης – Ηλιούπολη, Άγ. Ανάργυροι – Τυφώνας, Αργοναύτης Τριγλίας – Αναγέννηση Πετραλώνων, Ζωγράφου – Μελίσσια, Εύνικος – Ολυμπιάδα Παπάγου, Μαρκόπουλο – Απόλλωνας, Προμηθέας – Διαγόρας Δρυοπιδέων.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Η ολοκλήρωση

    “Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…
  • Η σωστή επικοινωνία

    “Δεν μπορώ να πάρω όλες τις αποφάσεις για σένα. Δεν έχω 14 τάιμ άουτ. Παιδιά πρέπει …
  • Το δέσιμο

    “Όταν οι καλύτεροι παίκτες σου είναι ενοχλημένοι μετά από ήττες, τότε δένονται καλά&…
Περισσότερα από Αλέξανδρος Τρίγκας
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Στο Πικέρμι ο Ζαχαράκης (pic)

Το Πικέρμι ανακοίνωσε ακόμη μία μεταγραφική κίνηση, καθώς προχώρησε στην απόκτηση του Στάθ…