Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

basketa1

Π. Φάληρο – ΑΕ Καλλιθέας 96-87 (33-33ημ, 67-67κ.α., 73-73α’ παρ., 83-83β’ παρ.)
Διαιτητές: Μηλαπίδης – Μαυρέλης.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής – Πανάρας): Καλαμάρας, Αλεξανδρόπουλος , Γεωργιάδης 4, Τζορμπτασίογλου 39 (3), Αναστασάκης, Αθανασούλας 7, Παγίδας 5, Μπόθος 5 (1), Τριανταφυλλίδης 20, Τσιφτσής 12, Καμαριανός 4.
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αποσκίτης – Σταρέντζης): Σίννος 13 (3), Μαστρογιάννης 8 (1), Μαραγκόπουλος 22 (1), Λαζαρίδης 23 (1), Κοθράς 5, Πέτρου 6 (1), Κωσταρέλος 10 (1), Μυλωνάς, Αναστασιάδης.

Πρωτέας Βούλας – Ελληνικό 72-60 (42-29)
Διαιτητές: Φασόλης – Πούλιος.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης – Ποδαράς): Καπώνης 7 (1), Μπαρδάνης 2, Γεώργαρος 7 (1), Κονδύλης 8 (2), Τσελέκος, Αθηνιώτης 2, Κοκκαλιάς 8, Βαρδαβάς 10 Θώδης 6, Γάργαλης 4, Πεφάνης, Πέτσας 18
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Σολωμός): Καρασούλος 7 (1), Ανδρεάτος 6 (1), Μουργκής 4, Ζηνέλης, Μπούτας 4, Λεβαδείτης 12 (1), Παπαμαρινόπουλος 16, Ντελής, Θεολογίτης, Τράμπαρης, Μιχαηλίδης 8 (1), Μπινιάρης 3.

ΑΕ Ρέντη – Βουλιαγμένη 56-45 (29-23)
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης – Αγγέλης.
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Τσαπάκης – Βαλμάς): Αλιμπέρτης 5, Σοκόλοφ 4, Σολδάτος, Κωνσταντόπουλος 11, Κόϊκας 14 (1), Παραμερίτης 12 (2), Λευκόπουλος 4, Βουκελάτος, Μπενιαμίν 1, Μπίχτας 5, Ρουσσουνέλος.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Σκουζής – Ασλανίδης) : Ντεροχονεσιάν 10 (1), Γιαννούλης 10, Παππάς 7, Μαρακάκης 3 (1), Καλούδης 1, Μάρας 1, Μπέττας 1, Χατζηελευθερίου, Σίνας 2, Γεωργιάδης 7, Πολίτης 2, Τυροκόμος 1.

Φοίνικας Πειραιά – Τερψιθέα 62-64 (33-37)
Διαιτητές: Αρφαρά – Σκορδίλης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Πουτουλίδης): Δανασής , Αγγελόπουλος 2, Παπαπγεωργίου, Γιαννακής 11(3), Δεβεζόγλου 19 (3), Ρέππας 6, Καραντανάς 7, Συριανός 5 (1), Γεράνιος , Θωμάς 3 (1), Πεφάνης, Κορούνης 9.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λαμπρόπουλος – Ζλάτης): Σταυρίδης 3, Νικολάκης 6, Κονιδάρης 6, Κουρής 13 (3), Λιανός 3, Βαρβατάκος 15, Παπαγιαννόπουλος 2, Μαρκόπουλος 12, Μπουγάτσος 4, Τσακίρης, Τζίμης, Ματζαρίδης.

Γλυφάδα – Τράχωνες 53-76 (31-47)
Διαιτητές: Γεώργου , Κιουλάφας.
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης – Παλτσόγλου): Μακρυγιάννης 3 (1), Κατσιέρης 2, Δημητρίου 4, Τσιούμας 21(2), Γκονουλού 3 (1), Γρίβας 5 (1), Λίπας 1, Δημητρακόπουλος 14, Παλτσόγλου, Γεωργιάδης, Χατζηπανάγος, Τερτίκας.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Φώσκολος, – Φαραώ): Σαμόλης 3(1), Πλατής 17 (1), Ραζής Μ. 3, Μάκος 7 (1), Τσικίνας 5 (1), Καδδάς 11, Ξυνογαλάς 6, Ραζής Β. 6, Καπέτσης 16 (2), Παπαδημητρακόπουλος 2, Μαγγανάς.

Παννεαπολικός – Προοδευτική 77-64 (33-29)
Διαιτητές: Στρέμπας – Ντζαμάρας.
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης – Τιτάκης) :Σιρόγλου 10 (1), Αργυρόπουλος, Λουκής 7, Αντιπάτης 15, Αντωνουσάκης, Ρίπης 7, Δαλμυράς 12 (2), Θεοδωρικάκος 11 (1), Αντωνόπουλος 7, Γούζης, Παππάς 4, Ζήσης 4.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος Κ. Κλιγκόπουλος Δ.): Μόμτσος, Βιδάκης 6, Σκιαθίτης 5 (1), Φουντής 2, Καρασούλας , Καραγιάννης 18 (1) Παριανόπουλος 11 (1), Αδράμης 10 (1), Δαουτάκος 4, Σαραντίδης 4 (1), Τζοβάρας 4 (1), Κλογκόπουλος Γ..

ΟΚ Ελευσίνας – ΕΑ Νίκαιας 56-49 (23-27)
Διαιτητές: Μαραβέλιας – Πέππας.
ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Τσαουσίδης – Παπανικολάου): Μαρούγκας 12 (1), Βογιατζής 1, Ντακούλιας 17(1) , Πατάλας 2, Καρράς 11(1), Αγγλόπουλος 4, Παπαϊωάννου 4, Δασκαλάκης 5, Αρβανίτης.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης – Λαμπαδάριος): Μαστρογεωργίου, Καρατζής 15 (3), βελισσαράκος 6, Μπάγιας , Ιωαννίδης 20, Μυλωνόπουλος, Μαυρίδης 3, Παναγιωτόπουλος 5 (1), Καρτζόγλου, Μαργέτης, Γαλίτης, Χαντζής.

Αετός Καλλιθέας – Προφήτης Ηλίας 58-43 (29-21)
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας – Γαβριήλ.
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Σταυρακόπουλος): Κωνσταντίνο 9, Γέροντας, Τάγκας, Μπουζιάνης 3, Μπακάλης Ε. 15 (2), Κελάδης 8, Πατέλης, Μπακάλης Σ., Βέλιου 11 (2), Παπατριανταφύλλου 9 (2), Μηνάς 1, Χρονόπουλος 2.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Κεραμειδάς): Κάτσικας 10, Φάββας, Τριανταφύλλου 8 (2), Βουρνάς 2, Καψοκόλης 10, Πιστιόλης 8, Καραϊσκάκης, Μπερδεμπές 3 (1), Μουστάκας, Ντάσκας 2, Πατμανίδης.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Πρωτέας Βούλας 6, ΑΕ Ρέντη 6, Π. Φάληρο 6, Παννεαπολικός 6, Τερψιθέα 5, Αετός Καλλιθέας 5, Τράχωνες 5, ΑΕ Καλλιθέας 5, ΟΚ Ελευσίνας 4, ΕΑ Νίκαιας 4, Ελληνικό 4, Προοδευτική 4, Φοίνικας Πειραιά 3, Βουλιαγμένη 3, Γλυφάδα 3, Προφήτης Ηλίας 3.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 17/10): Προφήτης Ηλίας – Φοίνικας Πειραιά, Βουλιαγμένη – Αετός Καλλιθέας, Ελληνικό – ΑΕ Ρέντη, ΑΕ Καλλιθέας – Πρωτέας Βούλας, Τράχωνες – Π. Φάληρο, ΕΑ Νίκαιας – Γλυφάδα.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Η ολοκλήρωση

    “Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…
  • Η σωστή επικοινωνία

    “Δεν μπορώ να πάρω όλες τις αποφάσεις για σένα. Δεν έχω 14 τάιμ άουτ. Παιδιά πρέπει …
  • Το δέσιμο

    “Όταν οι καλύτεροι παίκτες σου είναι ενοχλημένοι μετά από ήττες, τότε δένονται καλά&…
Περισσότερα από Αλέξανδρος Τρίγκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Στην Α’ ΕΣΚΑΝΑ με απίστευτη ανατροπή ο Πόλις

Την άνοδο στην Α΄ΕΣΚΑΝΑ πανηγρίζει ο Πόλις Καλλιθέας. Κέρδισε την Νίκαια με 71-70 μετά από…