Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

basketa2

Απόλλωνας – Εύνικος 66-55 (39-25)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος – Διμπινούδης.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Δεσποτάκης): Μανιάς 1, Παπαποστόλου, Παλαντζάς 3, Θύμιος 16, Αθανασάκης 10, Κουτσούμπας, Σκούταρης 13 (2), Μπίτσικας 22 (5), Κονταξής.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Παπανικολάου): Δημόπουλος, Ζέρβας 2, Μακρής 4, Σωτηριάδης, Θαλασσινός 11, Αρτεμάκης 9, Δήμας 8, Αντωνίου 13 (1), Βεντούρης 7 (1).

Αγ. Ανάργυροι – Μελίσσια 61-60 (34-27)
Διαιτητές: Παυλόπουλος Αν. – Πόντας.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Στρατικόπουλος): Ρομποτής Ηλ, Δουρουντούς, Βοϊδήλος 3 (1), Τσατσάνης 6 (2), Βοσκάκης, Στρατομήτρος, Ρομποτής Δ 8, Τάσσιος 18 (1), Σιαπατόρης, Μουράτος 2, Βαρσαμούλης Δ. 14, Βαρσαμούλης Φ. 10
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σουρμελής): Μαυροειδάκος 5 (1), Νίκολι 7 (1), Πέτρου 4, Παπαμιχαήλ, Τσελεμπής 6, Μακράκης, Κουφολάμπρος, Ρώσσης 13, Παπαβασιλείου, Γκατζούλης 7 (1), Σιλιτζίρης 7, Ζερβός 11.

Αργοναύτης Τριγλίας – Ολυμπιάδα Παπάγου 80-76 (31-30ημ., 65-65κ.α.)
Διαιτητές: Αποστολίδης – Ραχιώτης.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (Αγγελής): Ροδάκης 17 (2), Καμπούρης 10 (2), Παπαβασιλείου 4, Αντωνήνης 7, Τσίρος 42 (3).

Ζωγράφου – Μαρκόπουλο 71-53 (36-26)
Διαιτητές: Τσαρούχα – Κάρδαρης.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Σταϊκόπουλος): Δημητρακούλης 10 (1), Κόγκας 2, Θεοδωράκος 6 (1), Παπαϊωάννου 7 (1), Νιώτης 3 (1), Παπαδόπουλος 2, Γκίνης 7, Κοτίνης 6 (1), Βιολέτης 16, Γκίκας 4, Αλεξόπουλος 6, Περγούλης 2.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Αγιασοτέλης): Μαργαρώνης 2, Ζιάκας 8, Σπίγγος 7, Ξαρχάς 2, Σούρλας 3, Στεφάτος 8, Παπακωνσταντίνου 2, Τρικαλιώτης 21 (1), Κεσκινίδης.

Άρης Πετρούπολης – Αναγέννηση Πετραλώνων 69-56 (30-28)
Διαιτητές: Μαλάνδρης – Μπούκας.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Καράμπελας): Bενιτουράκης 12 (2), Λιαπούρης 3 (1), Γεωργαλάς 16 (4), Χρονόπουλος 4, Βασιλείου 3, Παπαδολιάς 13, Τασούλας 5, Καραουλάνης, Δερβετζής, Λουκάκης, Φουντάς 13 (2).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Δρουμπούκης): Καλαντζής, Μoρίνα 12, Ρένεσης 7, Διονυσόπουλος 8 (2), Πανταζής 13, Λογοθέτης 3, Γιαννακόπουλος, Κουκάκης 8, Λύτρας 3 (1), Μαγκώνης, Αναστασόπουλος 15 (2).

Προμηθέας – Τυφώνας 75-53 (37-26)
Διαιτητές: Καραβίτης – Λαζαρίδης.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νικητόπουλος – Αβραμίδης): Παπαδάτος, Καραθανασόπουλος Θ. 13 (3), Καραθανασόπουλος Α, Σπετσιέρης, Παπαδρόσος 2, Τασιόπουλος 32 (6), Βουρδουμπάς 8, Καλφόπουλος 5 (1), Φρίμας 3 (1), Καρούζος 5 (1), Μαλούκος 5, Ανδρουλάκης 2.
ΤΥΦΩΝΑΣ (Κτιστάκης): Χασαπόπουλος 4, Ροϊδης 7 (1), Γιάνναρης 3 (1), Γυφτοκώστας, Πισιτέλης 5 (1), Νικολαϊδης 11, Δήμας 13, Μάλαμης 4, Καρακώστας 5, Χανιώτης.

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηλιούπολη 84-61 (36-40)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Πολυχρόνης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Παύλος):  Ντόκος 2, Γεωργακίου, Κουμπούρας 21 (3), Μακρής 16 (1), Δελέγκος 5 (1), Πουλέρης 4, Μαυροειδάκος 16 (1), Χριστοφάκης 9, Καλαπανίδας 8, Παπαϊωάννου 3 (1), Μονέος.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Παναγιωτόπουλος): Σπανός 15 (1), Φέρτης, Ζευγώλης 2, Τσιάκος 11 (1), Παπαδάκης 6 (1), Ντάσης 7 (1), Βλούτης 6, Μαντάς 14.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Προμηθέας 4, Άγιοι Ανάργυροι 4, Διαγόρας Δρυοπιδέων 4, Εύνικος 3, Μελίσσια 3, Ηλιούπολη 3, Μαρκόπουλο 3, Αργοναύτης Τριγλίας 3, Απόλλων Αθηνών 3, Άρης Πετρούπολης 3, Ζωγράφου 3, Τυφώνας 2, Ολυμπιάδα Παπάγου 2, Αναγέννηση Πετραλώνων 2.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 21/10): Ηλιούπολη – Προμηθέας Χαλανδρίου, Τυφώνας – Άρης Πετρούπολης, Αναγέννηση Πετραλώνων – Άγιοι Ανάργυροι, Μελίσσια – Αργοναύτης Τριγλίας, Ολυμπιάδα Παπάγου – Ζωγράφου, Μαρκόπουλο – Εύνικος, Απόλλωνας – Διαγόρας Δρυοπιδέων.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Η ολοκλήρωση

    “Ένα άτομο δεν ολοκληρώνεται έως ότου γίνει μέρος κάτι μεγαλύτερου από τον εαυτό του…
  • Η σωστή επικοινωνία

    “Δεν μπορώ να πάρω όλες τις αποφάσεις για σένα. Δεν έχω 14 τάιμ άουτ. Παιδιά πρέπει …
  • Το δέσιμο

    “Όταν οι καλύτεροι παίκτες σου είναι ενοχλημένοι μετά από ήττες, τότε δένονται καλά&…
Περισσότερα από Αλέξανδρος Τρίγκας
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Στο Πικέρμι ο Ζαχαράκης (pic)

Το Πικέρμι ανακοίνωσε ακόμη μία μεταγραφική κίνηση, καθώς προχώρησε στην απόκτηση του Στάθ…