Κεντρική Γυναίκες Αήττητος Πρωταθλητής Κορασίδων ο Φάρος Κερατσινίου

Αήττητος Πρωταθλητής Κορασίδων ο Φάρος Κερατσινίου

faros keratsiniou korasides

Χωρίς να χάσει κανέναν αγώνα η ομάδα κορασίδων του Φάρου Κερατσινίου, κατέκτησε το πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ της κατηγορίας. Ο Φάρος επικράτησε στον τελικό της διοργάνωσης του Πρωτέα Βούλας με 62-43.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον Φάρο να έχει ένα μικρό προβάδισμα 2 πόντων (26-28). Στην τρίτη περίοδο όλα άλλαξαν. Η ομάδα του Κερατσινίου πάτησε γκάζι και με επί μέρους 14-2 πήρε προβάδισμα 14 πόντων (28-42).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, ο Φάρος επικράτησε με 62-43 και κατέκτησε αήττητος τον τίτλο.

Πρωτέας Βούλας – Φάρος Κερατσινίου 42-63 (0-2)
Διαιτητές: Τζίμης, Παπαγεωργίου, Χρόνης .
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 26-28, 28-42, 42-63.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ. (Κότσιφα): Συγγρού 6(1), Καβούνη , Μπουντούρη 2, Μανουσέλη 6(2) , Αναστασοπούλου 17(4), Μωραίτη Γ. 6(2) , Κεκλίκογλου , Φλόκα , Ανδρικοπούλου 2, Λυμπέρη 1, Μωραίτη Λ., Καλογερία 2 .
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης, Κοιλάκου): Παπαδοπούλου , Καρακασίδου 23(1), Κιαουλιά Μαλ. 2, Καραπατάκη 7(1), Κιαουλιά Μαρ. 2, Καλαφάτη , Κοντραφούρη 8(1), Παπαμιχαήλ , Διακάκη , Τζιλιάνου  Χατζηλεοντή 20(1),Μπαϊμπάκη .