Κεντρική Γυναίκες Για 3η συνεχόμενη σεζόν πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός (pics)

Για 3η συνεχόμενη σεζόν πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός (pics)

panathinaikos korasides
panathinaikos-korasidesΚορασίδες του Παναθηναϊκού πήραν την νίκη απέναντι στον Ιάσων Κολωνού με 56-34 και πανηγύρισαν για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ. Η ομάδα των Καντζιλιέρη και Αρχιμανδρίτη πήραν τον τίτλο χωρίς να ηττηθούν σε καμία αναμέτρηση την φετινή χρονιά.
Οι “πράσινες” έδειξαν από την πρώτη περίοδο να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και έκλεισαν το πρώτο μέρος προηγούμενες με 31-23. Στο δεύτερο ημίχρονο η ψαλίδα μεγάλωσε και οι παίκτριες του Κολωνού δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και αρκέστηκαν στην ήττα.
Τα δεκάλεπτα: 13-9, 31-23 ,45-28 ,56-34.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π., Στεφάνου 8(2), Μουρίκη 3, Καράλη 10(2), Τζερεμέ, Κοιλιά Ν. 12(1), Μπεζαΐτη 2 Τάρλα 2, Ζαρρή Β.2 , Εζέτζα 13, Μαυράκη , Γάτου 4.
ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ (Ποφάντη): Λαλέογλου 11(2), Γαβριηλίδη, Σαλτάρη, Σπυράτου 8, Πρένγκα, Λέρη, Λέρη Ο. 2, Κανελλοπούλου, Γαβριηλίδη Αθ. 6, Πελέκη 6, Πελέκη Δ. , Αγγέλου.